Home / apple / Експеримент: скільки коштує зібрати iPhone XR з запчастин з AliExpress?

Експеримент: скільки коштує зібрати iPhone XR з запчастин з AliExpress?

Кілька років тому зацікавився продажем смартфонів Apple на AliExpress. Мова не про моделі з Tmall. Маю на увазі пере зібрані рефи, які через майданчик намагаються реалізувати сотні окремих продавців.

Спектрофотометр DR 6000 UV VIS із технологією RFID – це найдосконаліший у своїй галузі лабораторний спектрофотометр для тестування води. Він пропонує високошвидкісне сканування довжини хвилі в ультрафіолетовому та видимому спектрі, а також постачає понад 250 попередньо запрограмованих методів, включаючи найпоширеніші методи тестування води та навколишнього середовища, що використовуються сьогодні. Поєднуючи DR6000 із запатентованими випробувальними наборами TNTplus ™ від компанії Hach, ви отримуєте додаткову точність завдяки покроковим процедурам тестування, одночасно роблячи подряпаний, дефектний чи брудний скляний посуд проблемою в середньому за 10 показів і відкидаючи викиди. Деталі – на сайті офіційного дистриб’ютора в Україні – компанії ЕКОІНСТРУМЕНТ.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Apple знову проблеми через уповільнення iPhone

Щоб переконатися в їх «справжності», спочатку замовив iPhone 5s, а потім і iPhone 7. Смартфони, нехай з деякими нюансами, виявилися цілком оригінальними. Навіть здивувався.

Після цього постало питання самостійної збірки iPhone із запчастин з AliExpress. Завдання також виявилася цілком підйомної. Головне, якісні комплектуючі та “прямі руки”.

Попередження: все це – виключно моя ініціатива, і я не рекомендую повторювати цей експеримент. Ризиків дуже багато, а вигода спірна.

Далі розберу вартість деталей для «конструктора» iPhone XR. Це найдоступніший з умовно безрамкових смартфонів, які Apple по цей час продає офіційно.

iPhone XR дійсно можна зібрати із запчастин на AliExpress

Приблизно ось так iPhone XR буде виглядати на фінальному етапі складання із запчастин з AliExpress

Чи можна зібрати справжній iPhone, який буде працювати на iOS і регулярно оновлюватися, цілком з неоригінальних китайських запчастин? Звичайно, ні! Втім, в даному матеріалі мова про деталі з AliExpress, а не про одні тільки репліки.

З різноманіття компонентів, які знадобляться для складання, оригінальним буде, як мінімум, один компонент – материнська плата. Збирати точні та на 100% функціональні репліки цієї деталі в підвалах Китаю поки не навчилися.

Проте місцеві фахівці широкого профілю знайшли вихід. Вони скуповують материнські плати в самому різному початковому стані, приводять їх до тями та продають через майданчик. Як показує практика, в результаті вони навіть працюють нормально.

Загалом, центральна плата в iPhone XR буде не нова, але рідна. А ось з усім іншим ситуація буде діаметрально протилежна. Залишиться тільки зібрати все разом.

Інструкція по збірці iPhone XR від iFixit (читайте з кінця в початок)

Такі запчастини потрібні, якщо є бажання це спробувати

Ключові компоненти для збірки iPhone XR на одному фото від команди iFixit

Зібрав повний список деталей, які потрібні для збірки iPhone XR c нуля. По можливості вибирав продавців з рейтингом 90% і вище. Виключав занадто дорогі та настільки ж дешеві компоненти. Після складання можуть залишитися зайві запчастини.

1. Материнська плата з фронтальною камерою

Тут добре видно, які саме компоненти потрібні для подальших маніпуляцій – всі вони підключаться до материнської плати

Запит для пошуку: iphone xr logic board

Материнська плата – практично єдиний оригінальний компонент, який знадобиться для «конструктора». Про це вже йшлося вище по тексту. Саме він буде відповідати за роботу всієї зв’язки в цілому і поновлення iOS зокрема.

При виборі материнської плати для майбутнього iPhone XR потрібно орієнтуватися на кілька важливих особливостей.

❶ Потрібна офіційно розблокована материнська плата або з модель позначкою Neverlock. Це говорить про те, що у даного компоненту не буде прив’язки до конкретного оператора (зазвичай американському) і проблем з використанням стільникових мереж.

❷ Об’єм вбудованої пам’яті вибирається саме на цьому етапі. Вона розпаяна на материнській платі та не змінюється. Доступні варіанти на 64, 128 і 256 ГБ. Для пропонованого цією статтею експерименту буде з головою і базового сховища.

❸ Модуль фронтальних камер TrueDepth повинен входити в комплект поставки. Саме він відповідає за роботу Face ID. Якщо придбати якийсь окремо, він не буде ідентифікувати свого власника по обличчю навіть після «танців з бубном».

Торкатися до сенсорів TrueDepth під час збирання настійно не рекомендується

Річ у тому, що в материнській платі особливим чином зашита інформація про цей компонент. iPhone XR заведеться навіть з неоригінальною деталлю. Втім, чи можна вважати його повноцінним без біометричної аутентифікації?!

Під час покупки варто також уточнити, чи входить в комплект модуль для читання SIM-карт. Якщо що, доведеться купити окремо.

Купити (4 305,09 – 10 360,00 грн.)

2. Дисплей разом із захисною пластиною

Не раджу економити на дисплеї, адже реальне використання смартфона дуже сильно від нього залежить

Запит для пошуку: iphone xr display

Звичайно, можна пошукати оригінальний екран для iPhone XR на вторинному ринку. Проте на AliExpress сам таких не зустрічав. Втім, сенсу відходити від цього майданчика в цьому випадку взагалі небагато. У смартфоні IPS, а він нескладний та доступний.

Різні продавці пропонують не цілком однакові панелі. Деякі на десяті міліметра відрізняються від оригіналу по висоті, але підходять для збірки. Наскільки зрозумів з ламаного англійського під час листування, OEM найближче до заводу.

Дисплей – це єдиний сандвіч із захисного скла з сенсорним шаром, а також матриці та спеціальної пластини на зворотному боці. Все це доповнюється дрібними компонентами для встановлення фронтальної камери з динаміком. Загалом, в зборі.

Звичайно, шлейфи для підключення екрану не потрібно купувати окремо. Вони вже входять в комплект його постачання.

Купити (1 180,43 – 8 201,07 грн)

3. Корпус з бічними кнопками та важелем

Навіть на цьому фото добре видно, що колір репліки досить сильно відрізняється від оригінальної задньої панелі

Запит для пошуку: iphone xr rear case

Крім самого «тазику» в комплект поставки корпусу зазвичай входять бічні кнопки, важіль перемикання режимів та лоток SIM. Щоб залучити покупців, продавці можуть пропонувати й інші компоненти, але їх якість зазвичай залишає бажати кращого.

Що цікаво, на AliExpress зазвичай пропонують два варіанти корпусів: з сертифікаційної інформацією в нижній частині задньої панелі та без неї. Найчастіше за вартістю вони не відрізняються, тому слід вибирати лише на свій смак.

Купити (444,40 – 884,35 грн.)

4. Шлейф для бічних елементів управління

Один з найдешевших компонентів в «конструкторі» iPhone XR

Запит для пошуку: iphone xr power and volume control cable

Іноді шлейф для бічних елементів управління входить в комплект поставки корпусу iPhone. Але частіше його доводиться докуповувати окремо. Втім, це краще уточнити у продавця під час оформлення замовлення в попередньому пункті.

Важливо також звернути увагу, що в iPhone XR єдиний шлейф для кнопок регулювання гучності, важеля перемикання режимів та клавіші живлення. Для того ж iPhone X потрібно два окремих «кабелі», але тут трохи інша історія.

Купити (65,83 – 92,21 грн.)

5. Котушка бездротової зарядки

Котушки бездротової зарядки в iPhone практично не відрізняються від моделі до моделі – принаймні, зовні

Запит для пошуку: iphone xr qi coil

Котушка бездротової зарядки – ще один компонент, який може входити в комплект поставки корпусу або ні. Якщо що, його дуже просто купити окремо, але зараз все ж краще уточнити у конкретного продавця.

Купити (131,93 – 265,25 грн.)

6. Акумулятор

Один з десятків варіантів акумуляторів для iPhone XR, які продаються на AliExpress

Запит для пошуку: iphone xr battery

На відміну від iPhone XS з його L-образної батарейкою, в iPhone XR використовується традиційний «прямий» акумулятор. Він відрізняється більш низькою вартістю і значною поширеністю. Продавців та виробників дуже багато.

Що цікаво, деякі контори пропонують акумулятори підвищеної ємності. Інші кажуть, що їх моделі заряджаються швидше або зможуть витримати більше (аж до 20-30%) число циклів перезарядки без істотної деградації.

У комплект з батарейкою повинні покласти спеціальний скотч, яким вона буде приклеюватися до корпусу iPhone XR.

Купити (159,43 – 632,43 грн.)

7. Модуль основної камери

Його запаковують дуже ретельно

Запит для пошуку: iphone xr rear camera

Багато хто впевнений, що модуль камери будь-якого смартфона Apple сам по собі коштує досить дорого через дійсно високої якості зйомки. Проте вартість зазвичай цілком підйомна, і сам компонент не такий вже й дорогий.

Це пов’язано з парою моментів. Перш за все, важливо розуміти, що на зйомку сьогодні більшою мірою впливають алгоритми та центральний процесор, а не сам модуль. З точки зору самого заліза в смартфонах Apple цілком звичайні компоненти.

Купити (919,07 – 1 871,47 грн.)

8. Антени Wi-Fi та Bluetooth, кабель динаміка

Найчастіше всі вони продаються разом

Запит для пошуку: iphone xr loudspeaker cable

Зазвичай всі ці шлейфи можна купити в одного й того ж самого продавця. Дивно, що елементи підключення для бічних кнопок найчастіше поставляються окремо, а ось це ось все скопом. З чим це пов’язано, розібратися так й не вдалося.

Купити (22,22 – 27,77 грн.)

9. Основний динамік

За якістю він навряд чи буде відповідати оригінальному

Запит для пошуку: iphone xr loudspeaker

Особисто порівнював якість відтворення музики на парі iPhone, в одному з яких був встановлений неоригінальний динамік. Різниця в якості виявилася дуже істотною. Дізнатися про це під час замовлення вийде навряд чи.

Купити (213,59 – 267,19 грн.)

10. Розмовний динамік

Ще один компонент, без якого смартфон Apple не буде повноцінним

Запит для пошуку: iphone xr earpiece speaker

Власне, розмовний динамік, в основному, потрібен для голосових викликів. Він же разом з основним стане в пригоді для імітації режиму стереовідтворення. Загалом, відверто дешевий краще не вибирати.

Купити (63,60 – 129,71 грн.)

11. Інтерфейс Lightning

Швидкісних Lightning китайці поки так й не придумали – втім, як і Apple

Запит для пошуку: iphone xr replace connector

Порт Lightning поставляється зі шлейфом, який необхідний для його підключення. Власне, на цьому все.

Купити (76,94 – 103,04 грн.)

12. Вібромоторчик Taptic Engine

Його також можуть пропонувати при покупці корпусу

Запит для пошуку: iphone xr taptic engine

Офіційно ім’ям Taptic Engine свої репліки продавці з «Алі» називати не мають права.

Купити (49,99 – 324,97 грн.)

13. Повний комплект «залізяк»

Частина цих штук можна отримати разом з іншими деталями для смартфона Apple

Запит для пошуку: iphone xr metal plate

Вам також знадобиться комплект «залізяк», які потрібні для установки всього перерахованого вище в корпус iPhone XR.

Купити (84,44 – 105,27 грн.)

Важливо розуміти, що фінальний набір компонентів дуже сильно залежить від того, покладуть продавці в кожну посилку все те, що обіцяють. Якщо якоїсь дрібниці в результаті не буде вистачати, то її можна докупити на найближчому радіоринку.

Скільки коштує зібрати iPhone XR з запчастин з AliExpress?

Необхідні для складання інструменти зазвичай входять в комплект деталей, які надаються продавцями

▪️ материнська плата з фронтальною камерою: 4 305,09 – 10 360,00 грн.
▪️ дисплей разом із захисною пластиною: 1 180,43 – 8 201,07 грн.
▪️ корпус з бічними кнопками та важелем: 444,40 – 884,35 грн.

▪️ шлейф для бічних елементів управління: 65,83 – 92,21 грн.
▪️ котушка бездротової зарядки: 131,93 – 265,25 грн.
▪️ акумулятор: 159,43 – 632,43 грн.

▪️ модуль основної камери: 919,07 – 1 871,47 грн.
▪️ антени Wi-Fi та Bluetooth, кабель динаміка: 22,22 – 27,77 грн.
▪️ основний динамік: 213,59 – 267,19 грн.

▪️ розмовний динамік: 63,60 – 129,71 грн.
▪️ інтерфейс Lightning: 76,94 – 103,04 грн.
▪️ вібромоторчик Taptic Engine: 49,99 – 324,97 грн.

▪️ повний комплект «залізяк»: 84,44 – 105,27 грн.
▪️ незаплановані витрати: 550 гривень

Підсумкова вартість затії: 8 264 – 23 811 гривень.

Найдорожчим компонентом «конструктора» виявилася материнська плата з модулем фронтальної камери – 52% в загальній структурі. В цьому немає нічого дивного, адже даний компонент не тільки вкрай важливий, але та оригінальний.

До загального переліку потрапили й незаплановані витрати, про які йшла мова вище по тексту. Якщо не вийде зібрати смартфон самостійно, всі деталі також можна відтягнути будь-якому майстрові з руками, який допоможе.

3 нюанси, з якими доведеться змиритися в такому iPhone XR

Ніяких гарантій. Не факт, що пристрій буде працювати довго і злагоджено. Бути може, його взагалі не вийде запустити через проблеми з материнською платою або іншими компонентами. Це – розвага, а не покупка смартфона.

Ніякого вологозахисту. Звичайно, про захист від вологи ні по одному з позначених стандартів в цьому випадку можна навіть не мріяти. Це ще раз підкреслює доцільність покупки для себе повноцінного смартфона, а не його частин.

Ніяких аксесуарів. Так, про зарядку, кабель живлення, навушники та навіть коробку в цьому випадку говорити буквально не доводиться. Доведеться або користуватися усіма своїми, або докупити їх окремо. Інших варіантів просто немає.

Чи є сенс в iPhone XR з китайських запчастин для себе?

В результаті має вийти щось подібне

Ціна «конструктора» з AliExpress – 8-12 тисяч гривень. Офіційна ціна базового iPhone XR становить 18 тисяч гривень.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чи зможе iPhone 13 коли-небудь наздогнати Android?

Виходить, що iPhone XR реально можна зібрати по запчастинах куди дешевше покупки цілого. Втім, для особистого використання в цьому все одно немає зовсім ніякого сенсу. Аж надто непередбачуваний «Франкенштейн» вийде.