Home / apple / Я втомився від підглядання в екран мого iPhone. Добре, що Apple знає, що робити

Я втомився від підглядання в екран мого iPhone. Добре, що Apple знає, що робити

Apple хоче убезпечити вас від підглядання

Apple завжди з особливим пієтетом ставилася до конфіденційності своїх клієнтів і намагалася зробити все, щоб забезпечити їх право на приватне життя. Біометрія, шифрування — це, звичайно, добре, але ні те, ні інше, на жаль, не вберігають від банального підглядання. Тому в Купертіно розробили та запатентували особливу технологію стеження за поглядом користувача, щоб показувати на екрані інформацію тільки в тій області, куди він дивиться. Це дозволить уникнути ситуацій, коли хтось сторонній може підглянути в екран і побачити те, що для його очей не призначається.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Кіберполіції обшукала IT-компанію MGID, яку підозрюють в «фінансуванні злочинних сайтів»

Методика приховування інформації на екрані, описана в новому патенті Apple, передбачає відстеження руху очей користувача в реальному часі. Камера або спеціальні датчики будуть виявляти напрям погляду, окреслювати видиму область і демонструвати інформацію тільки в її межах. Для цього можна, наприклад, використовувати систему TrueDepth, яка лежить в основі Face ID. В результаті той, хто вирішить підглянути в екран, наприклад, через ваше плече, швидше за все, не потрапить поглядом рівно в ту ж область, тому що він не зможе зайняти таку ж позицію, як власник пристрою, і не побачить конфіденційні дані.

Як приховати інформацію на екрані iPhone

iPhone буде сам визначати, куди дивиться користувач, і показувати потрібну інформацію тільки в цій частині екрану

Зрозуміло, було б нерозумно окреслювати на екрані реальний коло з інформацією, по краях якого був би білий або темний фон. Тому всі межі iPhone буде проводити та перебудовувати виключно «в умі», а шпигунів планується вводити в оману шляхом демонстрації нерозбірливою інформації, яка буде показана навколо тієї області, куди дивиться користувач, і буде змінюватися на реальну в міру того, як сам він буде ковзати по екрану поглядом. В ідеалі планується досягти такої швидкості оновлення даних, щоб сам власник пристрою не помічав підроблену інформацію в принципі і якщо є охота, міг перемістити погляд у будь-яку частину екрану.

Може здатися, що такого роду технологія неймовірно складна у виконанні та навряд чи з’явиться на смартфонах і планшетах Apple найближчим часом, але це не зовсім так. Насправді технології, подібні до цієї, застосовуються різними виробниками вже давно. Наприклад, в смартфонах BlackBerry використовується функція Privacy Shade. Вона затемнює екран і підсвічує інформацію тільки в тій області екрану, по якій користувач веде пальцем. Не зовсім те, що хоче зробити Apple, але ідея досить близька. Крім того, на ринку є спеціальні захисні скла і плівки, які працюють за принципом екранів банкоматів, затемнюючи дисплей, якщо дивитися на нього під певним кутом.

Як захиститися від підглядання в смартфон

Так виглядає функція Privacy Shade від BlackBerry в дії

У самій Apple теж уже є необхідні напрацювання, які дозволяють, по-перше, відстежувати рух очей за допомогою датчиків TrueDepth, а, по-друге, виводити інформацію на певні області екрану. Підмінити ж інформацію для тих, хто підглядає, можна буде за допомогою доповненої реальності, яка буде просто накладати якусь плутанину на екран, якщо дивитися на нього під кутом, відмінним від кута, під яким на нього дивиться власник. Виходить, що справа залишається за малим – за реалізацією, але саме вона може стати найскладнішим етапом, який може затягнутися на кілька років. І це не кажучи вже про те, що Apple в принципі може не захотіти займатися втіленням цієї технології.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як я отримав права на фільм за оповіданням Стівена Кінга за $ 1: цікаве інтерв’ю

Чи потрібна така функція з практичної точки зору? Ну, якщо Apple зможе реалізувати її саме так, як описано в патенті — з зображенням підробленої інформації для того, хто підглядає, — то, мабуть, так. У такому виконанні вона буде неодмінно користуватися популярністю не тільки серед депутатів, членів рад директорів та інших високопоставлених осіб, а й у пересічних користувачів. По крайній мере, мені б дуже хотілося знати, що ніхто не дивиться мені в екран, поки я веду листування по роботі або з членами своєї сім’ї. А ось якщо Apple буде просто затемнювати інформацію, то це може, навпаки, привернути непотрібну увагу з боку сторонніх, чого, на мій погляд, допускати абсолютно не можна.