Ті, хто дорікає iPhone в хронічному відставанні від Android, в чомусь мають рацію. Функція зворотньої зарядки з’явилася на Android кілька років тому. Вона встигла стати популярною, у користувачів до неї претензій немає. Вона відмінно працює, їй охоче користуються, її навіть вважають зручною, не всі – але багато. Apple так й не змогла реалізувати цю функцію, хоча перші патенти на цю тему Apple отримала дуже давно. Ще до того як в Huawei або в Samsung вперше задумалися про неї. В Apple працюють над цим не перший рік, але рік за роком у “кращих інженерів у світі” щось не виходить. Тепер все зміниться. Функція зворотного зарядки з’явиться в iPhone 13. Може бути.
Тестер чистої води кондуктометр PWT HI 98308 – це міцний і надійний кишеньковий тестер, який пропонує швидкі та точні свідчення. Тестер чистої води HI 98308 оснащений графітовими електродами для зменшення поляризаційних ефектів і відкритим датчиком температури для швидкого відгуку при компенсації змін температури.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чи правда, що iPhone 12 швидше найпершого iPhone всього в 2 рази?
Якщо поглянути на ситуацію без сарказму та іронії, “кращі інженери у світі” та “краще у світі керівництво компанії”, як мінімум, не гірше за інших. У 2018 році в мережі з’явилися чутки про те що в новій моделі iPhone з’явиться функція зворотньої зарядки. Хтось побачив в одній з лабораторій Apple великий iPhone (то що потім стало iPhone XS Max?) який лежить “обличчям в стіл”. У центрі його спини розташовувалися Apple Watch та заряджалися. Правда це чи ні – невідомо. Інформатори Bloomberg теж повідомляли про успішні випробування чогось в цьому роді. Але з якихось міркувань в XS / XS Max реалізації цієї функції не виявилося.
Цим чуткам, виходить, уже три роки. За ці роки спочатку Huawei, потім Samsung, потім OPPO, а потім і інші, реалізували цю функцію. Смартфон, який може дати “прикурити” іншому смартфону, бездротовим навушників або розумним годинникам – це насправді чудово! В Apple же відправили потенційний вау-фактор на доопрацювання. У великих смартфонах великі та ємні акумулятори, але їм з надлишком вистачає споживачів енергії які всередині. А при зворотній (реверсивній) зарядці, третина переданої Apple Watch або AirPods йде в атмосферу. Коли до найближчої розетки далеко, судячи з рекламних роликів саме в тих випадки коли зворотна зарядка просто незамінна, тринькати такий ресурс було б марним ділом.
Реверсивна зарядка в iPhone
У реальних виробах Apple реверсивна зарядка не використовується. В iPhone 12, за чутками, все “залізо” для цього є, але воно вимкнене. Надії на те що його включать в одному з оновлень операційної системи дотепер не виправдалися. Забавно, функції немає, але історія у неї є. Все що відбувалося до 2019 року, відомо тільки з письмових джерел. Міфічною її не назвеш: патенти, і навіть патентні заявки, на порожньому місці не виникають. У 2019, жоден з iPhone 11 цю функцію не підтримував. Хоча її чекали.
Коли ці пристрої “розкрили” в iFixit, в них виявили компоненти які ні для чого крім зворотного зарядки не потрібні. Ні в одній моделі не було повного комплекту цих компонентів. Це загадка iPhone 11 і незаперечне матеріальне свідчення інтересу Apple до цього питання. Якщо інженери iFixit не помилилися. Їх помилка малоймовірна, але не неможлива. У 2020 році підтримка реверсивної зарядки в iPhone 12 була підтверджена офіційно. Вона здавалася неминучою, але на презентації iPhone 12 про неї не сказали ані слова.
У iFixit на цей раз жодного компонента для зворотного зарядки не знайшли. Розкривши iPhone 12 Pro та iPhone 12 вони вирішили що функція з’явиться в iPhone 12 Pro Max. Але і в Pro Max нічого не було. Проте хтось повідомив (першоджерело обчислити не вдалося) що насправді все що потрібно цій функції у всіх iPhone 12 є, частиною в “залізі” MagSafe, частиною в інших багатоцільових блоках – і все це залишається тільки “завести”. У це якось відразу все повірили. А я не вірю.
Чому реверсивної зарядки немає в iPhone 12?
Однією з найважливіших особливостей iPhone 12 була підтримка стільникових мереж 5G. Залізо для роботи з кожним наступним поколінням стільникових мереж істотно прожерливе ніж його попередники. Компоненти, які підтримують 5G винятком не стали. Через COVID ланцюжки постачальників комплектуючих прийшли в неробочий стан. Те що Apple не стала переносити iPhone 12 на наступний рік і не відмовилася від підтримки 5G – диво. Порівнянне зі створенням першого iPhone або першого Mac. Жертв і компромісів на шляху до цього чуда було чимало.
Невідомо якими повинні були б бути акумулятори в iPhone 12 по планам мирного часу (до COVID). Ємність дозволених до застосування акумуляторів для iPhone 12 (їх реєстрували в останній момент) шокувала. Вона була нижче ніж в акумуляторів в iPhone 11. Це в 5G-смартфонах. Для зниження собівартості смартфонів акумулятори довелося замінити на більш дешеві, з меншою щільністю заряду. І драконівськими заходами оптимізувати споживання їх заряду. Пожертвувати підтримкою 5G було не можна. В iPhone 12 на підтримку 5G витрачається менше енергії ніж в інших смартфонах, через розумне програмне забезпечення.
А ось підтримкою функції зворотної зарядкою пожертвувати було можна, і їй пожертвували. У тому числі й з-за того що жорстка оптимізація споживання енергії з витратою енергії на зарядку сторонніх пристроїв несумісні в принципі. В еталонних iPhone 12, тих які спочатку передбачалося виробляти, функція зворотньої зарядки цілком могла бути. Вилизана, протестована від А до Я, швидше за все найкраща у світі. Включити те, що від неї залишилося, в одному з апгрейдів iOS – неможливо. Це моя версія. Відмінна від загальноприйнятої.