Apple не розчарувала. І самі новинки, і то як їх представляли – захоплювало, якби це була не серія презентацій, а хороший трилер. За iPhone 13 я тепер спокійний. Якщо “кращі інженери” де-небудь не накосячили, Apple чекають важкі часи – задовольнити попит на “нудний iPhone” буде нелегко. Але на презентаціях iPhone 13 прозвучала ледь помітна тривожна нотка. Ні, з самими iPhone 13 все в порядку. Як і з iPad mini, в якому той же чіп що і в iPhone 13. Але ось Apple, в недалекому майбутньому, схоже, чекають куди менш приємні труднощі. В найважливішою для неї області, та ще й в най невідповідний для цього час.
- Нефелометры — это оптические приборы, предназначенные для измерения степени мутности жидкостей и газов по интенсивности рассеяния ими света. Действие нефелометра основано на сопоставлении интенсивности двух световых потоков: одного от рассеивающей взвеси, другого от эталона (например, мутное стекло). Делятся на визуальные и фотоэлектрические. Применяются при исследовании дисперсных систем. Нефелометры компании HACH серии 2100 P предназначены для полевых и лабораторных измерений мутности с высокой точностью. В компактном прочном корпусе объединены совершенная оптика и высококлассная электроника, что делает этот прибор лучшим в своем классе. Несколько вариантов калибровки, низкое энергопотребление, широкие возможности диагностики, простота эксплуатации – главные отличительные черты портативного турбидиметра HACH 2100 P. Полный ассортимент и прайс – у официального дистрибьютора компании ЭкоИнструмент.
В iPhone 13 і iPhone 13 Pro – найпотужніший і досконалий мобільний чіп з усіх коли-небудь розроблених Apple. У двох варіантах – чудовому і ще більш чудовому. Apple A15 Bionic. A15 випереджає кращі з конкуруючих з ним чіпів на два покоління. Чіпи від Apple випереджають всіх рік за роком, багато років поспіль, ця новина вже давно не дивує. Овації з цього приводу давно пішли в минуле. В цьому році відрив чергового A-чіпа Apple більше ніж зазвичай, ну і що? Тим більше що для цього були об’єктивні причини. Мабуть, щоб оживити цю новину, щоб вона знову стала цікавою і хвилюючою, Apple подала її не так як зазвичай. Замість того щоб порівняти A15 з його попередником, його порівняли з чіпами конкурентів.
Порівнювати ні чіпи з чіпами, A-чіпи існують виключно всередині використовують їх пристроїв, а iPhone 13 та iPhone 13 Pro з найпродуктивнішим з їхніх конкурентів. Обидва iPhone 13 продуктивніше його на 50%. А ось iPad mini шостого покоління, в якому той же Apple A15, зважилися порівняти з його предком. З iPad mini п’ятого покоління, що з’явилися на світ у березні 2019, два з половиною роки тому. Apple A15 жартома “поклав на лопатки” Apple A12, чіп 2018 року, перевершивши його в продуктивності центрального процесора на 40%, а в графічній продуктивності взагалі на 80%. Чому не стали порівнювати iPhone 13 з iPhone 12?
Наскільки iPhone 13 швидше ніж iPhone 12?
Найпродуктивніший конкурент iPhone 13 – Samsung Galaxy S21 +, з Qualcomm Snapdragon 888 всередині. Продуктивність всіх різновидів iPhone 12 порівнювали з продуктивністю Galaxy S21 +, можливо, тисячі разів. У самих різних бенчмарках. З самими різними результатами. Заявлений Apple 50-процентне перевага, начебто, нескладно вирахувати і розшифрувати. Це буквально напрошувалося. Результати вийшли різні, в діапазоні від 6 до 16 відсотків – але однаково гнітючі. Продуктивність майже не зросла! І пояснення цьому теж напрошується.
На початку 2019 року Джерард Вільямс, який очолював розробку всіх мобільних чіпів Apple з Apple A7 до Apple A12X, пішов з компанії. І не просто пішов, а зі скандалом, прихопивши з собою більшу частину ключових розробників таких чіпів. Уповільнення зростання продуктивності виявили вже в Apple A13, але це були ще квіточки. Тим більше в реальних тестах уповільнення не підтвердилося. Те ж саме повторилося минулого року, з тими ж наслідками. Але на цей раз, кажуть, все набагато серйозніше. Аж до Apple A14, в розпорядженні Apple все ще були напрацювання Джерарда Вільямса та команди, яка пішла разом з ним. А тепер – все. Змінив його Майк Філіппо, в минулому один з провідних архітекторів мікросхем в ARM Ltd., який ніби як, не тягне. І що тепер буде?
Яким буде iPhone 14?
Оскільки Майк Філіппо “не тягне”, в наступному поколінні iPhone, чіпи Apple вже не зможуть випереджати конкурентів в продуктивності. Чи зможе Тім Кук і маркетологи Apple на чолі з винахідливим Грегом Джосвяком і далі перетворювати “воду в вино”? Але не будемо забігати наперед. Протягом ще кількох днів iPhone 13 будуть недоступні для незалежних випробувань. Я вже згадував про чутки, що супроводжували “платонічний” період в історії Apple A13 та Apple A14. Реальні випробування показали, що приводу для розчарування в новій команді розробників A-чіпів насправді не було. Думаю, сенсація зійде нанівець коли з’являться результати реальних тестів. Кажуть що в Apple тепер в пріоритеті не збільшення продуктивності A-чіпів, а підвищення їх економічності та зниження енергоспоживання. Колись цим же зайнялася Intel – коли про проблеми компанії ще ніхто не знав. Хороший такий натяк.
Є й реальні факти, які спростовують посадову невідповідність Майка Філіппо, а разом з ним Джона Сруджі (безпосереднього начальника Майка) і Тіма Кука. Крім A-чіпів, які протягом десяти з гаком років були найскладнішим напрямом розробки мікросхем в Apple, в компанії тепер розробляються ще і M-чіпи (для комп’ютерів), і чіпи про яких відомо, ви не повірите, зі слів Тіма Кука. Це чіпи для пристроїв “інших реальностей” – доповненої, віртуальної і змішаної – вимоги до яких вище ніж до будь-яких інших чіпів, які розроблялися в компанії. Вони будуть і найпотужнішими. Всіма цими напрямками керує Майк Філіппо, і судячи з усього він з цим справляється. Хоча про AR / VR / MR нічого не чути, наступний чіп і Mac’і з цим чіпом всередині все ще не вийшли – але такий є стиль Apple.