Home / apple / Apple офіційно представила пошуковий трекер AirTag

Apple офіційно представила пошуковий трекер AirTag

У це було складно повірити, але вчора, 20 квітня, Apple представила маячок AirTag. Попри те, що ми всерйоз думали, що компанія замінить власний маячок відкритою екосистемою, до якої можуть приєднатися виробники самих різних пристроїв і аксесуарів, в Купертіно вирішили показати всім, як треба робити пошукові трекери. В результаті, як ми можемо бачити, вийшов дійсно дуже крутий гаджет, орієнтований не тільки на допомогу користувачам, але і на забезпечення їх персональної безпеки.

В інтернет-магазині компанії INVET UA представлений мабудь найдієвіший на сьогодні протипаразитарний препарат – краплі від бліх та кліщів Фіп Форте від аргентинської компанії ZOOVET. Лінійка має (в залежності від ваги вашого собаки) п’ять препаратів: для собак масою тіла до 4 кг, 4-9 кг, 9-24 кг, 24-40 кг та 40-60 кг.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Apple запрошує на презентацію 20 квітня. Що на ній покажуть?

AirTag виглядає точно так, як і передбачали чутки. Це невелика округла «таблетка» з білою поверхнею і металевим задником. Очевидно, це кришка, під якою ховається батарейка формату CR2032. Точно такі ж, до речі, забезпечують роботу розумних вимикачів Xiaomi.

Що потрібно знати про AirTag?

Це орієнтир, що дозволяє знайти AirTag

Взагалі, фірмовий трекер – якщо не брати до уваги самого факту його релізу, – практично не дивує. Він не тільки виглядає так, як передбачали витоку, але і пропонує все ті ж функції, про які розповідали інсайдери та лікери:

-В основі AirTag лежить технологія Ultra Wideband – та ж сама бездротова технологія обміну даними, що й у всіх нових iPhone та Appel Watch;
-Відповідно, по UWB працювати AirTag буде тільки з iPhone, починаючи з 11-го покоління та Apple Watch – починаючи з 6-го;
-Для всіх інших пристроїв – а підтримуються всі, починаючи з iPhone 6s, – буде доступний тільки режим Bluetooth Low Energy (BLE);
-Ultra Wideband відповідатиме за більш точне позиціювання при пошуку AirTag, вказуючи користувачеві на поточне місце розташування трекера за допомогою аудіовізуальних підказок на екрані iPhone;
-Шукати AirTag можна буде через додаток «Локатор», який треба попередньо встановити на всі iPhone;
-AirTag – це кастомізований аксесуар, на нього можна буде нанести гравіювання, щоб їх зручніше було розрізняти, а також розмістити в невеликому чохлі з кільцем на кінці для зручного кріплення до ключів або інших предметів.
Особливо круто, що Apple подбала про безпеку своїх клієнтів. AirTag шукає предмети, але не користувачів, кажуть в компанії. Тому у користувачів буде можливість відстежити чужі трекери та при необхідності відключити їх, якщо вони будуть переслідувати їх. Правда, можливості зв’язатися з власником, мабуть, не передбачили.

Купити Apple AirTag

А так виглядають аксесуари для AIrTag, які здатні перетворити його в дармовис

Продажі AirTag стартують вже через тиждень, 30 квітня. У США ціна трекера складе 29 доларів за один екземпляр і 99 доларів за комплект з чотирьох штук. Тобто Apple дає нам зрозуміти, що AirTag – це комплексний гаджет, який швидше за все потрібно використовувати в поєднанні з іншими. Це і логічно. Один трекер вішаєте на ключі, інший – кладете в сумку, а третій – ховаєте у валізі, який здаєте в багаж.

Втім, збільшити вартість AirTag зовсім просто. Досить купити аксесуари, які пропонує Apple. Деякі з них коштують навіть дорожче самого трекера. Вартість шкіряних насадок, що перетворюють маячок в дармовис, може становити 35 доларів, на 6 доларів більше, ніж коштує сам AirTag.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Ганьба! Apple не змогла, а Xiaomi зробила зарядку AirPower. Але чи буде вона вибухати?

Поки незрозуміло, чи буде AirTag працювати в Україні. З одного боку, відомо, що Apple обговорює з місцевою владою можливість запуску в країні технології Ultra Wideband, але ось як в Купертіно планують обійти закон про шпигунську діяльність і шпигунських гаджетах – велике питання. Все-таки у нас за такого роду пристрої в кращому випадку світить штраф, а в гіршому – реальний тюремний термін.