Home / новини / Скільки коштує найпотужніший у світі Android-смартфон? Спойлер: вдвічі дешевше за iPhone

Скільки коштує найпотужніший у світі Android-смартфон? Спойлер: вдвічі дешевше за iPhone

Це найпотужніший смартфон у світі. А коштує він справжні копійки. Ні, ну правда

Коли мова заходить про найпотужніший смартфон, зазвичай більшість уявляєте собі iPhone. Попри те, що спочатку апарати Apple поступалися пристроям на Android, зрештою, в Купертіно вивели їхню продуктивність на недосяжний для всіх інших рівень. Але хто сказав, що айфони повинні лідирувати нескінченно довго?

  • Основні особливості обладнання HANNA – це гранична простота в обігу та обслуговуванні, висока надійність і точність одержуваних результатів, можливість роботи в лабораторних і польових умовах, та, нарешті, дивно низькі для такого класу обладнання ціни. ТОВ ЕКОІНСТРУМЕНТ – офіційне представництво фірми HANNA Instruments в Україні (Київ) та в Росії (Москва, Н. Новгород, Єкатеринбург). Сервісний центр ТОВ ЕКОІНСТРУМЕНТ авторизований виробником на проведення пусконалагоджувальних робіт, сервісне обслуговування та ремонт продукції HANNA InstrumentsТОВ ЕКОІНСТРУМЕНТ надає власну і забезпечує фірмову гарантію на продукцію HANNA Instruments.

Qualcomm – виробник процесорів для Android-смартфонів – випустив свій новий чіпсет Snapdragon 8 Gen 1, і дехто з брендів уже випустив смартфон на його базі. Вам же лишилося його просто придбати. Тим більше, що коштує він справжні копійки. За мірками флагманів, звісно.

Смартфон, про який я говорю, називається Moto Edge X30. Так, було досить дивно з’ясувати, що перший апарат на базі Snapdragon 8 Gen 1 випустила Motorola. Але тим цікавіша новинка. Адже разом із найпотужнішою на ринку начинкою ви отримаєте ще й пристрій від вкрай нетипового виробника.

Попри те, що Snapdragon 8 Gen 1 – це процесор 2022 року, Motorola якимось неймовірним чином вдалося відхопити собі досить велике постачання, щоб випустити першу партію флагманських смартфонів. Очевидно, що їй довелося боротися з рештою виробників. Адже зазвичай пальму першості бере Xiaomi чи Samsung.

Перший смартфон на Snapdragon 8 Gen 1

Хто б міг подумати, що Motorola першою у світі випустить смартфон на Snapdragon 8 Gen

Snapdragon 8 Gen 1 – це перший процесор, побудований за 4-нм техпроцесом. Це робить його потужнішим на 20% і енергоефективнішим на 30% Snapdragon 888. Навіть Apple, яка є незаперечним лідером ринку мобільних процесорів, як і раніше, сидить на 5-нм техпроцесі. Отже, її рішення менш досконалі, ніж у Qualcomm.

Цей апгрейд не пройшов даремно. Завдяки новому «каменю» Moto Edge X30 отримує в AnTuTu найвищу оцінку – 1060000 балів. Це рекордний показник продуктивності. На другому місці є Black Shark 4 Pro+ на базі Snapdragon 888 Plus, але він заробляє на 200 тисяч балів менше. Так що приріст продуктивності справді вийшов гідним.

Інші характеристики Moto Edge X30 виглядають не менш вражаюче:

  • Дисплей – 6,8 дюйма, OLED, 144 Гц
  • Пам’ять – 8/128, 12/256 ГБ (LPDDR5)
  • Камера – 50 Мп (основна), 60 Мп (фронталка)
  • Акумулятор – 5000 мА*год, 68 Вт – зарядка
  • ОС – MYUI 3.0 (на базі Android 12)

Дизайн Moto Edge X30, будемо чесними, досить прохідними. Він типовий для смартфонів Motorola, але ніяк не виділяється на тлі всіх інших. Інша річ, що морочитися над зовнішністю смартфона, який стоїть плюс-мінус, так само як і просунуті середняки, – це вже занадто. Адже залізо залізом, але малювати унікальний дизайн найдорожчого варто.

Який флагман купити у 2022?

Купувати на АліЕкспрес найвигідніше. Але доставку обіцяють лише у січні

Ціна Moto Edge X30 – 12 800 гривень. Звичайно, виробник заявив більш високий прайс — цілих 600 доларів, але на АліЕкспрес вже з’явилися пропозиції зі знижками. Таким чином купити найпотужніший смартфон на Android тепер можна майже на 5к дешевше за промокод VK3000DEC (якщо промокод не спрацює, використовуйте той, що ми наводимо нижче). Чи це не диво? Особливо у передноворічний період.

Чи варто купувати Moto Edge X30? Питання спірне. З одного боку, це досить прохідний на вигляд смартфон, який ніхто не дізнається. Діставши його з кишені, ви нікого не здивуєте, а єдиною людиною, яка знає, що це найпотужніший смартфон на ринку, ви будете самі. Нісенітниця, скажете? Можливо, але для когось це має визначальне значення.

Отже, якщо відкинути забобони про впізнаваність, ми отримаємо дуже гарне поєднання ціни та показників. Я навіть сказав би краще на ринку. Тому що сьогодні за ці гроші ви зможете купити флагман на Android попереднього покоління на процесорі Snapdragon 888 або, якщо дуже пощастить, то на Snapdragon 888 Plus.

Отже, якщо хочете знати мою думку, то так, я б її купив. Особливо зараз, коли інші флагмани не передбачаються навіть на горизонті. Через дефіцит процесорів, який утворився на ринку, ні Xiaomi, ні Samsung, ні хтось інший не випустять свої апарати раніше січня, а то й лютого. Тому, купивши Moto Edge X30, ви як мінімум пару місяців зможете хизуватися самим топовим пристроєм у сегменті.