Home / apple / Apple зробить iPhone 14 Pro та Pro Max з титану. Чому це круто?

Apple зробить iPhone 14 Pro та Pro Max з титану. Чому це круто?

iPhone 2022 року отримають каркас з титану

Про те що це за “авторитетне джерело”, розповім в кінці статті. Якщо ви ще не в курсі, ви будете здивовані. Тим більше що велика частина інформації, та яка не про титан, відома з чуток і багаторазово спростована. Та й про титан якось не дуже переконливо. Але це, на перший погляд. У Apple проблеми.

  • Цифровий рефрактометр RFM960-T з регулюванням температури Пельтьє та сенсорним екраном від компанії Bellingham and Stanley використовується для фармацевтики, нафтохімії та інших застосувань, що вимагають широкого вимірювального діапазону. Деталі – на сайті офіційного дистриб’ютора в Україні – компанії ЕКОІНСТРУМЕНТ.

Протягом усього минулого року, ЗМІ розповідали про дорожню карту TSMC nf її успіхи в освоєнні 3-нм технології. Якщо ви не маєте уявлення про те що таке “3-нм”, це круто, дорого nf престижно. І цього досі ніхто не робив. Рік тому Apple вже “відливала” пробні 3-нм чіпи в експериментальному виробництві TSMC.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Експеримент: скільки коштує зібрати iPhone XR з запчастин з AliExpress?

Протягом декількох років Apple переходила на чергову “найкрутішу” на той момент технологію першої. 7-нм, 5-нм – і ні в кого не було сумнівів в тому, що Apple буде першою і на 3-нм. Але поки Apple виторговувала собі особливі умови, Intel встигла завантажити TSMC своїм величезним замовленням. Зайнявши більшу частину 3-нм потужностей. І в iPhone 14, вперше за кілька років, Apple доведеться шукати компромісне рішення. Або зробити щось круте та несподіване. Наприклад, iPhone з титану? Хоча б Pro-моделі. Коштувати вони будуть дорожче, але вони й так не надто дешеві. У Apple дійсно є мотив.

Чим титан краще стали?

Титан краще, ніж нержавіюча сталь й тим більше ніж алюміній

Якщо інформація з авторитетного джерела вірна, в корпусах iPhone 14 Pro / Pro Max буде використовуватися не чистий титан, а його сплав. Фахівці припустили що це буде титановий сплав, швидше за все з алюмінієм і ще з чимось, в якому вміст титану не перевищує 90%. Титан приблизно в 35 разів дорожче ніж нержавіюча сталь, сплав на 90% складається з титану якщо і дешевше, то ненабагато. Але з титанового сплаву робитимуть не весь корпус, а тільки рамку, і шасі смартфонів.

Тильна поверхня теж повинна бути зі скла. Інакше iPhone 14 Pro / Pro Max будуть несумісні з бездротовими зарядними пристроями, що абсолютно неприйнятно. Титан міцний, неймовірно стійкий до подряпин, престижний. Якщо потрібно виділитися, корпус з титану, мабуть, відмінно підійде для цього. iPhone 14 Pro / Pro Max стануть дорожче, але вони – “предмет доступної розкоші”, як написано в одному з досліджень ринку. Швидше за все, їх будуть купувати. До речі, одного разу Apple вже використовувала титан саме для цього. Наробивши купу помилок, але мета була досягнута.

Ноутбук Apple з титану

У Apple вже був титановий гаджет

20 років тому Стів Джобс представив публіці ноутбук з титану. У січні 2001 року. Стів ще заявив що титан легше алюмінію. Це не так. Титан на 60% важче ніж алюміній, зате за міцністю не поступається нержавіючої сталі. Тому стінки корпусу ноутбука зробили дуже тонкими, і він вийшов легким. Легким і міцним. Справи в Apple були все ще не дуже гарні, терміново потрібно було виділитися – і у них вийшло. PowerBook з титану мав успіх. Пальці залишали сліди на його поверхні, це було одним з його недоліків, але це було неважливо.

Бурчали – але купували та пишалися. В титановому PowerBook використовувався не чистий титан, а титановий сплав. За непідтвердженими даними, титану в цьому сплаві було не те 60, але навіть 40%. А 20 років потому титановий MacBook був запатентований Apple. У січні цього року. Захищені цим патентом методи та технології обробки титану підійдуть і для виробництва елементів конструкції iPhone.

Яким чутками про Apple можна вірити?

Аналітики банку JP Morgan досить точні у своїх прогнозах, і їм можна вірити

“Вкрай авторитетне джерело” цієї інформації, ви не повірите – JP Morgan Chase. Це американський фінансовий холдинг, що входить в “велику четвірку” банків США. Щось величезне й могутнє. Результат злиття декількох гігантських банків, один з яких заснований в 1799 році. У рік народження Пушкіна! А про iPhone 14 (назвемо його так) Pro / Pro Max і про матеріал з якого він буде проводитися розповіли інвесторам цього холдингу. Це ніби не чутки, але велика частина розказаного інвесторам довіри вже не викликає.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Apple знову проблеми через уповільнення iPhone

Частина розказаного все ще “актуальна”, про те що iPhone 14 Pro / Pro Max будуть робити з титану, наскільки я знаю, поки не повідомляв ніхто. Можливо, у JP Morgan Chase інформація точніше ніж у нас. І хоча ми, начебто, вже знаємо про те якими будуть iPhone 2022 року, поки Apple не представить їх офіційно ні в чому не можна бути впевненим. Проте й інформація “вкрай авторитетного джерела” цілком може виявитися недостовірною.