Здавалося б, про що взагалі йде мова? Адже з того часу Apple більше не уповільнює iPhone. У всякому разі, вона не впроваджувала спеціальних механізмів в iOS, які б сприяли тому, щоб смартфони компанії почали працювати повільніше.
Hanna Instruments пропонує широкий вибір pH-електродів, призначених для безлічі різних застосувань. Тип скла, який використовується для вимірювання pH, форма колби, матеріал корпусу, тип з’єднання, тип порівняння та електроліт – це лише деякі з елементів конструкції. У польовому pH-електроді HI1230B використовується скло загального призначення (GP), сферична колба, корпус з поліефірімідів (PEI), одинарна керамічна фрита і подвійна діафрагма. Детальніше – на сайті офіційного дистриб’ютора в Україні компанії Екоінструмент.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чи зможе iPhone 13 коли-небудь наздогнати Android?
Однак в іспанському Товаристві захисту прав споживачів звернули увагу на «практику примусового уповільнення останніх моделей iPhone, включаючи iPhone 12, iPhone 11, iPhone 8 і iPhone XS». Тому, щоб захистити інтереси користувачів, їхні юристи звернулися зі скаргою в Apple.
Чому айфон став працювати повільніше?
За інформацією Товариства, причиною уповільнення iPhone стали три останніх поновлення: iOS 14.5, iOS 14.5.1 і iOS 14.6. Їх встановлення призвела до того, що була урізана швидкість їх процесорів цих смартфонів, через що вони стали працювати відчутно повільніше, ніж до цього.
Крім того, оновлення також скоротили час автономної роботи iPhone тих же моделей, яке впало в середньому на 20-30% від початкових показників. Тепер юристи Товариства вимагають від Apple роз’яснення причин цього даун-грейду та виплати матеріальних компенсацій.
Примусове старіння iPhone, яке з ними сталося через оновлення Apple, несправедливо стосовно споживачів та завдає шкоди навколишньому середовищу. Якщо Apple не надасть адекватної відповіді на наше звернення, ми будемо розглядати можливість звернення до суду з метою захисту інтересів і законних прав споживачів, – заявили в Товаристві.
Я прекрасно розумію, про яку проблему йде мова, тому що вже сам описував її у своїх публікаціях. Після оновлення до iOS 14.5 такі смартфони, як iPhone 11 та iPhone 12, почали працювати відчутно повільніше. Пряма перевірка показала, що рівень їх швидкодії впав навіть нижче рівня трирічної iPhone XR.
Що швидше: iPhone 12 або iPhone XR?
Причому постраждала не тільки фактична швидкодія смартфонів, але і їх обчислювальна потужність. Це стало зрозуміло в результаті прогону iPhone різних поколінь з встановленою iOS 14.5 в бенчмарках. За підсумками синтетичних тестів з’ясувалося, що продуктивність новіших iPhone впала до рівня більш старого.
Безумовно, це баг й мови про примусове уповільнення швидше за все не йшло. Інша справа, що iOS 14.5 вийшла ще у квітні, і з того часу користувачі, що оновилися були змушені терпіти урізану продуктивність своїх смартфонів. Адже це, на хвилиночку, триває вже майже три місяці. Так що вимога такий-сякий компенсації тут вже не виглядає чимось неправильним.
Я не сумніваюся, що Apple навіть не розглядатиме можливість виплат по добрій волі. У кращому випадку, що може статися, – це вихід екстреного оновлення, що виправляє баг продуктивності. Але, з іншого боку, якщо врахувати, що в Європі Apple дістають все, кому не лінь, можна припустити, що справжній суд наклав би на неї вельми серйозні санкції.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чи правда, що iPhone 12 швидше найпершого iPhone всього в 2 рази?
Чого тільки вартий випадок в Італії, де суд обклав Apple штрафом в 73 мільйони доларів за уповільнення iPhone. Зараз, звичайно, ситуація не така серйозна, і розмір компенсаційної виплати – якщо він, звичайно, взагалі буде – буде менше. Але сама по собі повинність повинна стати для Apple стимулом ставитися до своїх користувачам трохи більше трепетно.