Home / apple / Такий iPhone я б точно купив: квадратний корпус, Touch ID та USB-C

Такий iPhone я б точно купив: квадратний корпус, Touch ID та USB-C

Якими б вивіреними і впізнаваними не були смартфони Apple, але той самий дизайн, що експлуатується роками, набридає майже відразу.

  • HI 98201 – це тестер (ph-метр) ОВП, що ідеально підходить для використання в плавальних басейнах і спа, оскільки він може служити цінним індикатором якості води. У цьому тестері використовується платиновий електрод і унікальний поновлюваний тканинний перехідник Hanna, який можна витягнути в разі засмічення, повторно активуючи еталон і відновлюючи електрод. Відновлення після окислення – це процес, при якому молекула або іон втрачає, або набуває електронів. Більше детальної інформації – на сайті офіційного дистриб’ютора HANNA Instruments в Україні – в компанії ЕКОІНСТРУМЕНТ тел.: (044) 492-29-01

На тлі апаратів на Android, багато з яких виглядають реально дуже сучасно і красиво, iPhone – навіть флагманський – виглядає досить просто. Дивлячись на нього, складається повне відчуття, що розробники та дизайнери Apple, коли створювали чергову модель, як Вовка з Тридев’ятого царства, вирішили та так зійде. Купують і добре. Але, будемо чесні, при прямому порівнянні з топовими рішеннями Samsung, Huawei та навіть Xiaomi в Айфонів просто немає шансів. Однак, якщо його запхати в привабливіший корпус, це буде зовсім інша справа.

Китайський інженер і за сумісництвом автор каналу Aio Technology вирішив переосмислити iPhone і показати, яким він може бути. Але не так, як це зазвичай робить Apple, змінюючи хіба що розташування блоків основної камери. Він узяв за основу свого проекту комплектуючі відразу трьох моделей iPhone, розібрав їх, а потім зібрав їх докупи, але вже в іншому, справді унікальному корпусі, який надрукував на 3D-принтері. Вийшло реально круто.

Як змінити Айфон?

За основу корпусу, що застосовується в кастомному iPhone, було взято дизайн оригінального Xiaomi Mi Mix, хай і з низкою істотних змін. Насамперед в очі впадає не так безрамочність і відсутність чубчика, хоча і це має значення, а строгий прямокутний дизайн. Ентузіаст не став згладжувати кути, а зробив їх прямими та гострими, що додало апарату брутальності та незвичайності – такого сьогодні не робить просто ніхто.

Щоб позбутися чубчика, необхідно було відмовитися від Face ID. Тому його тут взагалі немає. Смартфон використовує старий добрий метод сканування відбитків пальців, що перекочував з iPhone SE 3, який вписали в блок основних камер – мабуть, щоб не робити його таким помітним. Незважаючи на це, фронталка цього апарату все-таки є. Інженер заморочився та розмістив її на спеціальному механізмі перископічного типу. В принципі, туди ж можна було вставити і сканер розпізнавання облич, але найімовірніше це виявилося дуже складно.

Судячи з усього, екран тут, як і сканер відбитків, взятий в iPhone SE 3, бо апарат вийшов досить малогабаритним. А ось акумулятор – мабуть, щоб смартфон жив довше, – використовується від iPhone X. Вибір досить дивний, але навряд чи цей момент був важливим. Швидше за все, в інженера просто завалялася саме ця батарея, і він використав її у проекті.

Однак це не єдине незвичайне рішення. Ентузіаст примудрився додати в корпус свого смартфона роз’єм для навушників 3,5 мм, а Lightning-конектор замінив USB-C. Подібні досліди вже проводили інші інженери, але вони змінювали зарядне гніздо на комерційному апараті, який побоювалися зашкодити. А тут, оскільки це фактично збірна солянка, із заміною роз’єму найімовірніше жодних проблем не було.

Найкращий iPhone – який він

Камера тут складна, а топова – від iPhone 13 Pro. Чесно кажучи, погано уявляю, як можна було змусити таку кількість розрізнених компонентів працювати один з одним. Зрештою, iOS просто відсутні потрібні API для обробки оптичного сигналу з наступним виведенням на навушники, підключені через міні-джек. Але ж ніхто не казав, що це працює. Та й смартфон, чесно кажучи, експериментальний. Тож і вимоги до нього досить низькі.

Втім, зважаючи на все, апарат працює досить непогано. Він добре приймає натискання і дуже швидко переміщається по інтерфейсу. Особливо дивуватися тут, звичайно, нема чому, бо невідомо, як апарат поводився б у реальному житті. Однак можна помітити, що перетворення негативно позначилися на його товщині. Він виглядає мінімум рази на 1,5 товщі, ніж iPhone 12 або 13. Це не дуже добре. Але загалом сприймається як логічна жертва.

Не знаю як вам, а мені апарат сподобався. Особливо своїм зовнішнім виглядом, що робить його по-справжньому унікальним. Заради такого дизайну я навіть був би готовий пожертвувати Face ID, до якого дуже звик і який вважаю досконалішим способом ідентифікації, ніж Touch ID. А щодо міні-джеку, то потреби в ньому ні я, ні мільйони інших користувачів вже швидше за все не відчувають.

Тому я був би дуже радий, якби Apple дійсно представила щось таке ж брутальне, нетипове та універсальне за рахунок використання роз’єму USB-C. А решта фішок як такого значення не мають. Мене трохи бентежить перископічна фронталка, яка, швидше за все, може зламатися або перестати працювати. Але, як ми знаємо, китайські виробники вже нагострилися робити такі механізми настільки міцними, що навіть випадковий удар або падіння не виведуть їх з ладу просто так. Тож чому б і ні.