Home / apple / Користувачі не хочуть встановлювати iOS 15… та в цьому винна сама Apple

Користувачі не хочуть встановлювати iOS 15… та в цьому винна сама Apple

iOS 15 поширюється помітно повільніше, ніж iOS 14 і навіть iOS 13

Поширення нових версій iOS завжди йшло набагато бадьоріше, ніж Android. У той час, поки Google встигала поширити оновлення своєї ОС серед 3-5% користувачів, Apple вже долала значно значніші позначки. 40, 50, 60% – це далеко не рекорд. Як правило, через 4-5 місяців після релізу чергове оновлення iOS мало частку вже 80% і вище. Але так було раніше. А цього року виявилось, що iOS 15 не встановили навіть на 70% усіх сумісних пристроїв. Адже в цьому винна сама Apple, яка відразу поспішила виправити свою власну помилку.

HANNA Instruments

HANNA Instruments постійно розширює асортимент своєї продукції, розробляючи нові види обладнання і вдосконалюючи вже наявні. Вашій увазі пропонуються прилади різного рівня: від кишенькових і портативних до стаціонарних приладів, призначених для контролю за ходом технологічних процесів. Тепер до послуг наших клієнтів великий склад готової продукції HANNA Instruments, обладнання з якого може бути відвантажено в найкоротші терміни в будь-який регіон України. Детальніше – на сайті офіційного дистриб’ютора в Україні – компанії ЕКОІНСТРУМЕНТ.

З моменту випуску iOS 15 у вересні минулого року оновлення встановили лише 63% усіх сумісних пристроїв. При цьому рівно 30% апаратів, включаючи iPhone та iPod Touch, продовжують працювати на iOS 14, і 7% – на ранніх версіях. З планшетами ситуація ще сумніша.

На цей час на iPadOS 15 працюють лише 49% “таблеток”, 37% – на iPadOS 14 і 14% – на ще старіших версіях. У попередні роки показники поширення оновлень були значно вищими. iOS 14 через 4 місяці після запуску було встановлено вже на 81% пристроїв, а iOS 13 – на 77%.

Чи можна не оновлювати iOS?

Чому ж так вийшло, що люди не поспішають оновлюватись? Адже користувачі iOS, як правило, досить активно встановлюють нові версії iOS, незалежно від їхнього функціонального складу, ваги та інших параметрів. Серед них, тобто серед нас, просто так заведено, і інакше бути не може.

Користувачі не хочуть оновлюватися на iOS 15 через Apple

Однак причина відмови багатьох користувачів від оновлення до iOS 15 криється в діях Apple. Якщо пам’ятаєте, минулого року компанія офіційно дозволила власникам iPhone, iPad та iPod Touch не встановлювати нові версії ОС, залишаючись на старих, підкріпивши нове дозвіл запуском оновлень безпеки для iOS 14.

Передбачалося, що користувачі, які захочуть залишитись на iOS 14, зможуть підтримувати високий рівень захисту своїх пристроїв, встановлюючи регулярні патчі безпеки. На цю мить такий патч був лише один. Це iOS 14.8.1. Він вийшов 26 жовтня 2021 року, вже після світового релізу iOS 15.

Вам це не дивно? У той час як iOS 15 отримала кілька проміжних оновлень, у складі яких практично були виправлення безпеки, для iOS 14 вийшов один єдиний патч. Виглядає дуже сумнівно. Але все стало на свої місця буквально кілька днів тому.

Apple зупинила поширення iOS 14.8.1, запропонувавши користувачам одразу переходити на iOS 15. Це можуть помітити власники пристроїв на базі iOS 14.8. Якщо ви перейдете в розділ «Оновлення ПЗ», побачите, що жодних патчів безпеки до установки більше не пропонується. Тільки iOS 15.2.1.

Навіщо потрібні оновлення на iPhone?

Вочевидь, що Apple визнала свій експеримент з оновленнями безпеки iOS невдалим. У Купертіно припускали, що відсоток користувачів, які залишаться на старій версії iOS, буде невеликим, і вирішили підтримати їх просто з ввічливості. Але виявилося, що охочих залишитися на iOS 14 знайшлося значно більше, ніж припускали в компанії.

В інтересах Apple, щоб люди оновлювалися на нові версії iOS

Окей, припустимо, власники вже старих пристроїв вирішили не оновлюватися з об’єктивних причин. Зрештою, ніколи не знаєш, як твій старенький iPhone SE поводитися на новій ОС. Але навіть якщо брати до уваги лише iPhone, що вийшли за останні 4 роки, iOS 15, як і раніше, досить далеко до рекорду.

Ось як виглядає розбивка за частинами різних версій iOS серед iPhone та iPad, що вийшли після 2017 року:

-iOS 15 – 72%
-iOS 14 – 26%
-Більш ранні версії — 2%
-iPadOS 15 – 57%
-iPadOS 14 – 39%
-Більш ранні версії — 4%

Бачите? Показники відверто слабкі. А все тому, що люди просто не хочуть встановлювати iOS 15. Чи через оновлення безпеки, доступні на iOS 14, чи через страхи нової ОС — незрозуміло. Але факт залишається фактом – користувачі вже не так активно оновлюються на останні збірки операційної системи, і Apple бачить у цьому проблему.

Ні, справа не в безпеці. Справа в здатності Apple розповсюджувати нові функції своїх сервісів і тим самим підвищувати показник утримання. Адже якщо користувач проводить у додатку, особливо платному, мало часу, найімовірніше, що незабаром він перестане платити за нього взагалі. А щоб цього не сталося, потрібно просто зобов’язати всіх оновлюватись без права вибору.