Home / apple / Apple представила iOS 16. Хіба це те, на що ми чекали?

Apple представила iOS 16. Хіба це те, на що ми чекали?

Минулого понеділка, 6 червня, Apple презентувала iOS 16. Крейг Федерігі, який анонсував оновлення, розпочав свою розповідь із незвичайного елемента операційної системи – з її екрана блокування. Це було правильне рішення, тому що локскрин зазнав так багато змін, як ніколи раніше. Як сказав хтось у нас у редакції, тепер Apple перетворила екран блокування iOS на Android. Вийшло справді дуже схоже. Але це не єдине нововведення.

Серія мутноміри TL (TL 2350) від компанії HACH – це перевірена роками оптична схема, доповнена функціями, необхідними сучасному приладу. Прилад отримав великий сенсорний екран, пам’ять і USB-порти, а також нові можливості вимірювань. Мутномір зберіг унікальну оптику від моделі 2100, на заміну якої він створений.

Екран блокування iOS 16 — налаштування

Екран блокування iOS 16 тепер можна настроїти як завгодно. Ви можете не тільки змінювати фоновий малюнок, але й видозмінювати дизайн годинника, змінювати розташування цього блоку, додати на екран інтерактивні віджети, змусити зображення змінюватися залежно від часу доби або інших факторів або вибрати замість заставки анімацію з програми «Погода»: тепер весь екран – Ваш особистий гідрометцентр.

Віджети на екрані блокування вперше стали реально usefull, як сказав Федерігі. Завдяки їм ви зможете відслідковувати рахунок спортивного матчу, який не можете переглянути в трансляції, маршрут таксі, яке ви викликали, додати на екран блокування кількість пройдених кроків або спалених калорій. Тепер не потрібно заходити до програми «Здоров’я». Досить легко активувати екран і, не знімаючи блокування, подивитися на нього.

Скасувати надсилання повідомлення на iPhone

Apple не захотіла ховати свій сервіс повідомлень на iPhone, тож вирішила ще раз воскресити цього франкенштейна. Розробники компанії прислухалися до прохань користувачів та додали у «Повідомлення» три найважливіші функції:

 • Редагування повідомлень
 • Скасувати надсилання повідомлення
 • Позначка повідомлень як непрочитаних

Чи зробить це сервіс Apple зручнішим? Очевидно, що так. Чи захочуть ним користуватися ті, хто вже кілька років щільно сидить у Телеграмі, Ватсапі та, пробач господи, Вайбері? Ну, звісно ж, ні. Тим більше, що в стандартних СМС-ках те саме редагування, скажімо, зі зрозумілих причин не працюватиме. Для цього потрібно, щоб повідомлення було надіслано через iMessage.

Live Text в iOS 16

Apple розширила можливості механізму Live Text і тепер він підтримує так звані шорткати. Це швидкі дії, які полегшують використання функції розпізнавання тексту. Наприклад, Live Text навчився розуміти величини. Завдяки цьому він зрозуміє, що ви сфотографували цінник, визначить валюту та запропонує конвертувати її у вашу місцеву валюту. Це дуже зручно.

Також режим Live Text орієнтований не тільки на текст, але і на розпізнавання інших об’єктів на знімках. Завдяки глибокій інтеграції зі штучним інтелектом він навчився бачити окремі об’єкти на знімках і навіть вирізати їх. Вам досить просто навести палець на потрібний елемент – припустимо, це буде собака – натиснути на нього і вибрати “Копіювати”, і вирізану зі знімка собаку можна буде вставити в повідомлення або Гугл.

Приймати платежі Айфоном

iPhone навчився приймати платежі. Apple перебудувала роботу NFC-модуля, яким оснащуються фірмові смартфони компанії, і тепер їх можна використовувати як термінал. Apple вже тестує новий механізм у деяких Apple Store, а у користувачів така можливість з’явиться ближче до кінця року.

Механізм прийому платежів працюватиме виключно з урахуванням ПЗ. Тобто вам не потрібно додаткового обладнання, щоб перетворити iPhone на термінал. Щоправда, працювати нововведення спочатку буде тільки в США, і, незрозуміло, на яких умовах. Можливо, користувачеві доведеться підключити бізнес-тариф з платною послугою еквайрингу. Самі розумієте: безготівка і таке інше.

Розумний дім Matter

Apple не стала приділяти багато уваги новому протоколу розумного будинку, який підтримуватимуть пристрої на iOS 16, і даремно. Тому що це супер-крута новина. Розробкою Matter займалися найпередовіші ІТ-компанії світу. Це Google, Apple, Amazon, Яндекс та багато інших. Не дуже зрозуміло, на яких правах тепер у проекті бере участь російський пошуковик і чи взагалі бере участь. Однак їхня мета була у тому, щоб створити універсальний стандарт для пристроїв розумного будинку, яким можна було б керувати з усіх пристроїв, незалежно від виробника, операційної системи та інших факторів. Розумний будинок здорової людини, як він є.

По факту Matter робить пристрої розумного будинку крос-платформними. Якщо раніше багато гаджетів Tuya, Xiaomi, Aqara та інших виробників не підтримувалися в HomeKit, то тепер це обмеження буде стерто. Щоправда, ніхто не пообіцяв, що всі обмеження будуть стерті миттєво. Нам навіть не сказали, що Matter запрацює відразу після релізу iOS 16. Тому чекаємо на подробиці і сподіваємося на краще. Іншого нам все одно не залишається.

Що ще нового в iOS 16?

Крім великих нововведень, про кожне з яких можна написати по кілька сторінок пояснень, iOS 16 також є і дрібні, але надзвичайно корисні фішки, про які не можна не згадати:

 • Поліпшено диктування
 • Wallet тепер підтримує документи та дозволяє підтверджувати вашу особу онлайн (працює тільки в США)
 • Сервіс Apple Pay Later дозволяє оплачувати у розстрочку будь-які покупки
 • Новий формат відображення карт в Apple Maps працює в 11 нових містах
 • Покращений навігатор в Apple Maps (теж поки що тільки для США)
 • Можливість ділитися файлами в iCloud через механізм Family Sharing
 • Покращена робота CarPlay з підтримкою кількох екранів
 • Окремий обліковий запис для дитини на одному пристрої

Які iPhone отримають iOS 16?

Попри мізерний набір нововведень, iOS 16 отримають не всі iPhone, які свого часу оновилися на iOS 15. Як і очікувалося, цього року Apple вирішила остаточно припинити підтримку відразу п’яти смартфонів. Тому оновлення не світить ні iPhone 6s, ні iPhone 6s Plus, ні iPhone SE першого покоління, ні навіть iPhone 7 та 7 Plus. А ось решту моделей апдейт отримають. Ось їх повний перелік:

iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone X
iPhone XR
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone 12
iPhone 12 mini
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro Max
iPhone 13
iPhone 13 mini
iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro Max
iPhone SE 2020
iPhone SE 2022