Home / apple / Чутки: що чекаємо від Apple на WWDC 2022?

Чутки: що чекаємо від Apple на WWDC 2022?

Зовсім небагато часу залишається до літньої конференції WWDC 2022. Основна презентація відбудеться 6 червня та пройде в онлайн-форматі. Сподіватимемося, що це останній заздалегідь записаний захід купертинівців, а вже восени ми побачимо живий виступ Кука та компанії.

  • Кондуктометр HI98308 від компанії Hanna Instruments оснащений графітовими електродами для зменшення поляризаційних ефектів та відкритим датчиком температури для швидкого відгуку при компенсації змін температури. Більше про лабораторне обладнання – на сайті компанії ЕКОІНСТРУМЕНТ тел: (044) 492-29-01

Настав час зібрати всі чутки та витоки про майбутні яблучні новинки. Від Apple у понеділок очікуємо багато програмних оновлень та кілька нових пристроїв.

iOS 16 з новим екраном блокування та центром повідомлень

Найочікуванішою новинкою на презентації стане мобільна операційна система для iPhone. Саме iOS, за традицією, найбільше обговорюється в пресі, має велику кількість практично підтверджених фішок та нововведень.

Безконтактна оплата Tap to Pay кілька тижнів тому була показана на відео, а з 25 травня вже навіть почала працювати у деяких американських Apple Store. Залишається дізнатися, які гаджети підтримуватимуть роботу фішки та в яких країнах вона запрацює. На запуск у Росії я не сподівався б.

Підтримка “Always On Display” для нових моделей iPhone. Швидше за все, фішка не буде представлена ​​на презентації, але в програмному коді будуть всі необхідні для її запуску в нових iPhone 14 восени.

Запуск iMessage на Android. Натяк на швидкий вихід цієї фішки знайшли ще в iOS 15.5. Є можливість, що опцію представлять вже на WWDC.

Єдина система авторизації на веб-сайтах. Створення цієї фішки нещодавно підтримали Apple, Google і Microsoft. У купертинівців є можливість представити цю опцію як власну розробку на літній конференції.

Сторонні магазини дадатків. Швидше за все, купертинівці зобов’яжуть відкрити доступ для сторонніх магазинів додатків на мобільній платформі. Станеться це лише наступного року, але ніхто не заважає Куку та компанії видати це за власне досягнення в рамках анонсу iOS 16, а запустити фішку вже у 2023 році після набуття чинності відповідними нормативними актами.

Нові установки для програми Книги. Про це явно натякнули у нещодавньому прес-релізі компанії.

Декілька опцій для користувачів з обмеженими можливостями. Ці фішки офіційно представили у середині травня. Користувачі з новою версією iOS зможуть розпізнавати двері та спосіб їх відкриття через камеру з LiDAR, включати відображення екрана Apple Watch на iPhone AirPlay або активувати субтитри в режимі реального часу для більшості програм на смартфоні.

Нові встановлені програми. Про таку новацію говорять деякі аналітики без конкретних уточнень.

Додаткові параметри фокусування. Режим користується невеликою популярністю і явно потребує переробки. За деякими чутками, очікується поява нових можливостей та налаштувань для фокусування.

Оновлений Центр повідомлень та Екран блокування. Про це повідомляє досить достовірне джерело, натякаючи на суттєве покращення цих елементів iOS.

iPados 16 з переосмисленою багатозадачністю та фішками з macOS

Крім описаних вище фішок для iPhone операційна система для iPad повинна мати кілька ексклюзивних опцій.

Багатовіконний режим запуску програм. Така опція, з чуток, стане черговим етапом розвитку багатозадачності на планшетах Apple. Програми, що запускаються, зможуть стати повноцінними вікнами з можливістю масштабування та переміщення.

Більше можливостей для розробки додатків. Потужність iPad на процесорах M1 розробники можуть задіяти в оновленому середовищі Swift Playgrounds. Вже зараз у ній можна навчатися кодінгу та створювати прості додатки, а в майбутньому вона зможе стати повноцінною заміною Xcode.

Більше подібності до macOS. Подібну ідею вже не перший рік пропонують дизайнери та розробники концептуальних інтерфейсів. Можливо, потужність начинки iPad, що зросла, дозволить купертинівцям зважитися на такий експеримент.

Швидше за все, Apple скоротять коло планшетів, які зможуть оновитися до iPadOS 16. Так від апдейтів можуть відрізати досить старі пристрої на чіпах A8, A8X і A9. Апдейт у такому разі не отримають iPad mini 4, iPad 5, iPad Air 2, iPad 9.7” та 12.9″.

macOS 13 Mammoth c основними змінами “під капотом”

Нова назва macOS Mammoth. Таку назву нова настільна ОС може отримати на честь гори Мамонт, що знаходиться в одному з національних парків Каліфорнії.

Мінорне оновлення з упором на продуктивність. Мінімум чуток і витоків натякає на невелику кількість нововведень у цій системі. Швидше за все, купертинівці спробують підвищити стабільність ОС і намагатимуться краще адаптувати її для нових ARM-процесорів власного виробництва.

Підтримка нового чіпа M2. Це нововведення можуть заявити як фішки macOS 13, якщо в Apple вирішать не показувати залізні новинки на презентації в червні.

watchOS 9 з новим енергозбереженням та вимірюванням пульсу користувача

Нові жести управління Apple Watch. Ця фішка була підтверджена у прес-релізі компанії про набір опцій для людей з обмеженими можливостями. Система зможе фіксувати подвійний щипок, а в параметрах можна призначити на нього будь-яку потрібну дію. Крім цього watchOS зможе самостійно пропонувати відповідну дію за допомогою цього жесту.

Відображення екрана Apple Watch на iPhone AirPlay. Таку фішку гарантована отримають усі власники Apple Watch Series 6 та новіші після апдейту. Вона дозволить переглядати екран годинника на смартфоні і керувати гаджетом, що носиться віддалено.

Вимірювання температури тіла користувача. Така можливість якщо і з’явиться у watchOS 9, то тільки для нового покоління годинника з відповідним датчиком. Їх доведеться зачекати до осінньої презентації.

Фіксація можливої ​​фібриляції серця. Така корисна можливість може виникнути завдяки розумним алгоритмам визначення відхилень у здоров’я користувача. Система зможе злічувати показники, що зчитуються, і припускати ризик виникнення проблем зі здоров’ям.

Новий режим енергозбереження. Очікується, що опція стане схожою на режим з iOS і буде відключати або обмежувати деякі можливості розумного годинника Apple.

tvOS 16 без яких ось змін

Нова система краще інтегруватиметься з сервісом Apple Fitness+. Очікується, що відповідний додаток для тренувань буде суттєво доопрацьований і матиме ряд корисних опцій, які не будуть представлені на інших ОС від Apple.

Тісніша інтеграція з колонками HomePod. Купертинівці можуть додати кілька фішок та особливостей, які дозволять комфортно використовувати телевізійну приставку з колонками Apple. На цей час HomePod вміє тільки виводити звук з Apple TV як джерело за замовчанням.

Урізані можливості для доступнішої приставки. Новий дешевший телевізійний гаджет Apple може з’явитися вже цього року, для нього можуть розробити спрощений інтерфейс з обмеженнями та без деяких опцій. Можливо, така приставка буде орієнтована виключно на стрімінг контенту.

Нові моделі Mac на чіпі M2

Серцем нових комп’ютерів Apple безперечно стане новий чіп Apple M2. Тестування та виробництво такого процесора давно підтверджують різні джерела.

Першим комп’ютером під керуванням Apple M2 може стати MacBook Air. Таку думку висувають аналітики із Bloomberg. Пристрій може отримати кілька нових кольорів корпусу у стилі минулорічних iMac.

Оновлення MacBook Pro швидше за все затримається до осені. Купертинівці досі не можуть налагодити постачання моделей поточного покоління. Під час замовлення США покупцям пропонують доставку на середину літа.

Є ризик і зовсім не побачити нові моделі комп’ютерів на майбутній презентації через проблеми та бунт робітників на виробництві MacBook у Китаї.

Шолом доповненої реальності під керуванням RealityOS

Вже кілька років перед кожною презентацією Apple аналітики пророкують появу абсолютно нового пристрою в лінійці яблучних гаджетів. Їм мають стати окуляри чи шолом доповненої реальності.

Останні чутки вказують на наявність у пристрої 14 камер та повну відсутність ігор для даної платформи.

Операційна система для шолома може називатися RealityOS, таку назву купертинівці нещодавно зареєстрували як власну торгову марку.

При цьому ключові аналітики не вірять у презентацію пристрою на найближчому заході Apple.

Інші пристрої Apple, які можуть показати на презентації

Під час весняного анонсу комп’ютера Mac Studio купертинівці явно натякнули на швидке оновлення лінійки Mac Pro, але інших чуток чи витоків про новинку поки що немає.

Спрощену версію телевізійної приставки Apple TV, швидше за все, доведеться чекати до однієї з осінніх презентацій компанії.

Ймовірно, тоді покажуть і друге покоління гарнітури AirPods Pro. Проте пристрої можуть презентувати і на найближчому заході.

Ось такий набір ПЗ та заліза ми можемо побачити вже наступного понеділка. Цікаво, які з гаджетів або програмних новинок ви чекатимете найбільше.