Відколи я придбав собі останні Apple Watch 5 пройшло близько двох років. Купуючи собі пристрій, я, звичайно, планував не оновлювати їх років 5 точно – той факт, що в Apple Watch 6 і наступних версіях не з’явиться нічого кардинально нового, для мене був очевидний.
- Максимальний час корисної роботи та максимальна надійність аналізу ЗОВ при проведенні вимірювань в конденсаті. Завдяки унікальній технології, мінімальному обслуговуванню всього один раз в 6 місяців, можливості здійснювати моніторинг двох потоків і компактні розміри аналізатора Hach® BioTector B3500 c для аналізу конденсату забезпечує час корисної роботи на рівні 99,86% при мінімальних експлуатаційних витратах. Більше детальної інформації про прилад – на сайті офіційного дистриб’ютора HACH в Україні – компанії ЕКОІНСТРУМЕНТ тел: (044) 492-29-01
Та й погодьтеся, купуючи собі годинник, яким би він не був, навряд чи проста людина планує міняти їх щороку. Багато це чи мало судити вам, проте за цей час годинник зазнав глобальних змін — це точно. За два роки гаджет пройшов вогонь, воду та мідні труби — не беріг я їх від слова взагалі геть. І головна претензія, яка в мене з’явилася до цього пристрою, – стан акумулятора. З автономністю Apple Watch в цілому біда, але цікаво було перевірити, як вона зміниться з часом, і сьогодні я готовий поділитися з вами своїм досвідом.
Стан акумулятора Apple Watch
Починаючи з WatchOS 7 Apple додала в Епл Вотч можливість перевірки стану акумулятора. Чесно кажучи, я ніколи не заходив сюди та думав, що скористаюся цією фішкою лише у випадку, якщо раптом захочу продавати годинник.
Щоб перевірити стан акумулятора на Apple Watch, вам потрібно:
- Відкрити Налаштування на Apple Watch.
- Перейти до розділу Акумулятор.
- Перейти до підрозділу Стан акумулятора.
- Перейти до розділу Максимальна місткість.
У цьому меню вказується максимальна ємність акумулятора у відсотках. За 100% беруться новий годинник. Також Apple у цьому меню попереджає, що якщо максимальна ємність падає, то годинник доведеться заряджати частіше, ніж звичайно. І тут найцікавіше.
За два роки стан акумулятора моїх Apple Watch впав до 83%. Показник, я вважаю, цілком адекватний. Я купував годинник практично один в один з Айфон 11, і там позначка знаходиться на 82%. Ну буквально один до одного.
Мій iPhone без проблем працює цілий день без заряджання, його автономністю я задоволений повністю. Ставлю телефон на зарядку на ніч, зранку знімаю та ходжу буквально годин до 9-10 вечора. Претензій нуль.
Apple Watch не тримають заряд
Із зарядкою Apple Watch все зовсім інакше. Зазвичай я заряджаю свій гаджет перед сном, щоб вночі години могли зчитувати показники здоров’я – пульс, частота дихання, час сну. Я вже не раз розповідав, чому важливо вимірювати активність на годиннику та розбирався в роботі датчиків.
Так ось. Через 2 роки мої Епл Вотч не тримають заряд навіть одну добу. Тобто, я ставлю годинник на зарядку приблизно об 11 вечора, знімаю через годину-півтори і вже до 6 вечора наступного дня мені надходить повідомлення:
Низький заряд. Залишилось 10% заряду. Екорежим продовжує час роботи від акумулятора, вимикаючи всі функції, крім відображення часу. Щоб вийти з Екорежиму, натисніть та утримуйте бічну кнопку.
Я вважаю, що така автономність взагалі нікуди не годиться. Тобто, за фактом, через 2 роки годинник тримає заряд приблизно 18 годин. Я спробував відключити Always On, Hand Off та інші «непотрібні» параметри, але моїм годинникам ніби плювати. По факту я їх навіть не розблокую. Вони просто висять у мене на зап’ясті та трекають активність. При цьому як надходило повідомлення о 6-й вечора, так і приходить. Схоже, що настав час відправляти їх на спокій.
Що таке оптимізована зарядка в Apple Watch?
Однією з головних фішок Apple Watch та інших мобільних пристроїв Apple є Оптимізована зарядка. Я почав користуватися нею не відразу, бо коли купив годинник, про неї навіть не підозрював.
Завдяки функції Оптимізованої зарядки Apple Watch аналізують процес заряджання, знижуючи знос акумулятора. Годинник заряджається понад 80% тільки перед тим, як знадобиться.
Увімкнути Оптимізовану зарядку на Apple Watch можна так:
- Відкрити Налаштування на Apple Watch.
- Перейти до розділу Акумулятор.
- Перейти до підрозділу Стан акумулятора.
- Увімкнути тумблер напроти пункту Оптимізована зарядка.
Як правильно заряджати Apple Watch?
За ідеєю, функція Оптимізованої зарядки на Apple Watch повинна дозволити заряджати вам свій гаджет тоді, коли заманеться. Та й самі прикиньте: не ж ви зніматимете годинник посеред робочого дня тільки для того, щоб підзарядити. Це з iPhone ще можна подумати: працюєш за ноутбуком, кинув телефон на бездротову пігулку і залишив поки що зайнятий іншими справами. З Apple Watch так не вийде.
Плюс, якщо знімати годинник протягом робочого дня, то пропадає весь сенс у кільцях активності, вимірюванні частоти пульсу, рівня кисню в крові тощо. Залишається лише одне питання: чи варто спати в Епл Вотч чи краще ставити Apple Watch на зарядку на ніч?
Конкретних рекомендацій тут дати не можна, бо на стан акумулятора годинника це не повинно впливати. Інша справа – моніторинг сну та інші фішки. По собі скажу, дивитись статистику сну на Apple Watch дуже зручно. Щотижня в неділю я дивлюся свої показники та роблю висновки, чи треба щось міняти у своєму розпорядку дня. Відмовитися від такої можливості багато втратити.
Термін служби Apple Watch
За офіційними даними, термін служби Apple Watch – 3 роки. Про це Apple пише прямо на коробці вашого годинника. Якщо цікаво, можете перевірити самі. Переверніть коробку вашого годинника і подивіться на напис дрібним шрифтом у самому низу.
Тут у мене до Apple жодних претензій – все правильно написали. Зараз моїм Apple Watch 2 роки, і вони ще більш-менш живі. Вимкнути моніторинг пульсу, Always On, ще пару функцій й ледве один день вони тримати будуть. Думаю, що через рік цей параметр впаде в нуль, і користуватися ними буде вже неможливо.
Знати термін придатності Apple Watch важливо ще й тим, хто зібрався купувати розумний годинник від Apple з рук. Знайте, якщо годинникам понад рік — то брати їх не варто. Тримати зарядку вони не будуть і вам доведеться точно міняти акумулятор на Apple Watch.