Home / apple / Для ремонту камери iPhone 12 необхідно використовувати пропрієтарне рішення Apple System Configuration, при простій заміні — камера не працює

Для ремонту камери iPhone 12 необхідно використовувати пропрієтарне рішення Apple System Configuration, при простій заміні — камера не працює

Для ремонту камери iPhone 12 необхідно використовувати пропрієтарне рішення Apple System Configuration, при простій заміні — камера не працює

Експерти iFixit зробили чергове відкриття, пов’язане з ремонтопридатністю смартфона iPhone 12. Як виявилося, провести ремонт камери смартфона неможливо без доступу до пропрієтарного додатка Apple System Configuration, яке має “хмарну” прив’язку.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: При роботі в мережах 5G iPhone 12 розряджається за лічені години

У iFixit заявляють, що провели вичерпне тестування, порівняли інформацію з декількома фахівцями з ремонту та перевірили навчальні документи Apple, які злили у мережу. У підсумку, фахівці прийшли до висновку, що камера iPhone 12 «абсолютно ненадійна при переміщенні між мобільними пристроями iPhone».

В процесі тестування виявилося, що камера iPhone 12 при перенесенні на інший iPhone 12 стає практично непридатною до використання. Вона працює при запуску, але не працює при фактичному використанні. Повідомляється, що камера не переходить на над ширококутний модуль, реагує тільки на певні режими роботи, а іноді й зовсім повністю не відповідає. Хоча раніше камери «в цілому можна було легко» перемикати між iPhone однієї моделі.

Хоча аналогічні проблеми вирішувалися з ЖК-дисплеями iPhone 7 і iPhone 8 і модулями Taptic Engine, фахівці iFixit вважають, що тепер приводів для занепокоєння стало значно більше. Внутрішня навчальна документація Apple, яка пояснює принципи роботи з iPhone 12 для авторизованих технічних фахівців, свідчить про зміни в підходах до ремонту. Починаючи з моделі iPhone 12, для повноцінного ремонту камер і екранів авторизованим технічним фахівцям потрібно запустити пропрієтарний додаток Apple System Configuration з прив’язкою до хмари.

Таким чином, Apple (навмисно або випадково) надзвичайно ускладнює ремонт iPhone без власного схвалення компанії. Зараз виходить, що у камери повинен бути віддалений авторизований серійний номер від Apple. І якщо в процесі ремонту не провести необхідну процедуру авторизації, користувач позбавляється можливості повноцінно робити знімки на камеру свого смартфона.

Теоретично, усунути цю перешкоду можна за допомогою майбутнього оновлення програмного забезпечення, але iFixit вважає, що це малоймовірно. Відзначається, що перевірка справжності при звичайній заміні камери негативно впливає на ринок ремонту і перепродажу iPhone.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Почему macOS Big Sur — самое важное обновление для Mac за последние 20 лет

«Без очевидної вигоди для покупців iPhone, це пахне жадібністю. Або ще гірше — запланованим старінням», — говорить фахівець з ремонту Х’ю Джеффріс.

[via macrumors]