Home / apple / Чи дійсно Apple працює над сенсорним Mac?

Чи дійсно Apple працює над сенсорним Mac?

Виглядає круто, чи не так?

Можна нескінченно дивитися на три речі: як горить вогонь, як тече вода, і як в Мережі обговорюють ідею появи сенсорного Mac. Раніше це дійсно здавалося більше маренням, ніж реальною розробкою Apple, але останні кілька подій змушують радикально переглянути думку щодо сенсорних комп’ютерів Apple. Перехід на Apple Silicon, догляд Дена Річчіо зі своєї посади для роботи над секретним проєктом – очевидно, ці події пов’язані між собою. Невже сенсорний Mac дійсно скоро з’явиться?

HI 98103 карманный pH-метр pH Checker® от компании Hanna Instruments обеспечивает пользователей быстрыми и точными показаниями от 0 до 14 рН с разрешением 0.1 рН. Как откалибровать ph-метр знают у официального дистрибьютора в Украине – компании ЭкоИнструмент.

Після відходу Річчіо багато припустили, що він буде працювати над Apple Car або Apple Glass, але ці команди, по-перше, вже давно зібрані, по-друге, там є свої керівники проєктів, які начебто як нікуди не йшли. Швидше, новий проєкт Річчіо набагато ближче до того, що у нього виходить найкраще: до екранів.

Річчіо не тільки керував розробкою кількох поколінь iPad (у яких, як ми знаємо, сенсорні екрани), але і також зіграв велику роль в еволюції дисплея Mac. Під час одного зі своїх небагатьох публічних виступів на сцені Річчіо сказав наступне:

Mac дозволяє людям робити дивовижні речі, і для багатьох користувачів це найважливіший творчий інструмент, який вони використовують. І що нам дійсно подобається робити, так це робити його краще.

Це було у 2014 році, коли Apple вперше випустила iMac з 5К-екраном. Хто був на чолі цього амбітного проєкту? Ден Річчіо

Річчіо особисто курирував розробку 27-дюймового iMac 5K

Яким буде сенсорний Mac?

Схоже, саме цим він і буде займатися на своїй новій посаді в Apple. Тепер, коли перехід на Apple Silicon йде повним ходом і, ймовірно, буде завершено до кінця 2021 року Apple може звернути свою увагу на наступну важливу річ: Mac з сенсорним екраном. MacBook, такий же тонкий, як iPad, але такий же потужний, як MacBook Air M1, миттєво змінить правила гри для обох продуктових лінійок і прокладе шлях ще мінімум на 10 років.

Сміливий концепт сенсорного MacBook

З одного боку, це занадто маленька роль для Річчіо. Перехід від старшого віцепрезидента з розробки всього обладнання Apple до роботи над одним проєктом, який нехай і буде мати велике значення, не виглядає як кар’єрний ріст. Але чому ні? Свого часу Боб Менсфілд, на посаду якого якраз призначили Дена Річчіо, точно так же пішов зі свого поста для роботи над Apple Titan – проєктом автомобіля Apple.

Так, протягом багатьох років Apple послідовно відкидала ідею Mac з сенсорним екраном і продовжує робити це майже до цього дня. Стів Джобс першим пояснив, чому Apple відмовилася від ідеї Mac з сенсорним екраном.

Сенсорні поверхні не повинні бути вертикальними. Це виглядає відмінно під час демонстрацій, але через короткий проміжок часу ви почнете втомлюватися, а через тривалий час ваша рука захоче впасти. Це не працює з точки зору ергономіки.

Минулого року Джоні Айв сказав, що Apple відмовилася від Mac з сенсорним екраном «багато-багато років тому». Пізніше Філ Шиллер поділився подробицями, заявивши, що Apple дійсно пробувала працювати над таким пристроєм.

Наші інстинкти підказували, що це не спрацює, але, чорт візьми, ми могли помилятися, тому наші команди працювали над цим протягом багатьох років. У підсумку ми прийшли до висновку, що попередню думку виявилося правильним.

Але! Стів Джобс помер, з компанії пішов і Джоні Айв, і Філ Шиллер – тепер там біля керма зовсім інші люди. Apple явно не боїться «передумати» і кілька разів протягом багатьох років вже робила це. Стів Джобс стверджував, що телефони повинні бути невеликими, щоб ними можна користуватися однією рукою – в результаті ми отримали iPhone 12 Pro Max. А знаменита фраза «кому потрібен стилус?» перетворилася в Apple Pencil для iPad. Виявилося, що потрібен.

Чи потрібен сенсорний Mac?

Тим більше дизайн macOS Big Sur явно запозичений в iPhone та iPad – кнопки більше, з великим простором, що, на думку численних коментаторів в нашому чаті, зробить їх ідеальними для сенсорного Mac.

Особисто я вважаю, що в сенсорному Mac немає необхідності. У мене був на тесті 12,9-дюймовий iPad Pro, і навіть його мені набагато зручніше виявилося використовувати з клавіатурою Magic Keyboard – це ергономічний форм-фактор, дуже схожий на Mac. Я вважаю за краще користуватися трекпедом ніж стосуватися екрану.