Home / apple / Apple хоче розумний будинок краще, ніж у Xiaomi

Apple хоче розумний будинок краще, ніж у Xiaomi

Apple розробляє нові продукти для розумного будинку.

Технологія розумного будинку стоїть на слуху вже багато років. Різні компанії щороку випускають на ринок величезну кількість розумної електроніки. Підлогові ваги, камери домашнього спостереження, посудомийні та пральні машини вже щільно інтегровані в домашній побут. Однак простий користувач зовсім не поспішає підключатися до цієї технології. Система розумного будинку здається дуже перспективною, але в тій виставі, в якому вона зараз представлена, не знаходить належного відгуку у покупців. Здається, їй необхідне перезавантаження. Зовсім недавно стало відомо, що компанія Apple активно працює в цьому напрямку. Може бути, якщо в Купертіно активно візьмуться за проект, все зміниться?

  • Цифровий рефрактометр HI 96801 – це надійний водонепроникний прилад відомого виробника аналітичних вимірювальних приладів компанії HANNA Instruments. Цей прилад виключає неточності, властиві механічним рефрактометрам, він – портативний, тому можна робити виміри в польових умовах. 

Як компанії копіюють Apple?

Зараз головним представником на ринку розумного будинку мені представляється компанія Xiaomi. В останні роки в Китаї значно попрацювали не тільки над якістю своїх продуктів, а й над якістю їх подачі. У кожному гаджеті так чи інакше простежуються ідеї Apple.

Компактна упаковка, виконана в білому кольорі, її якість – все це нагадує мені розпакування нового iPhone. На різних сайтах постійно фігурують статті з приводу гаджетів розумного будинку, про їх доступності та комфорті при використанні. В якому будинку я б не знаходився, щільної інтеграції технології розумного будинку у звичайне життя я не зустрічав. Здається, технології необхідне перезавантаження, так би мовити, v 2.0. Забезпечити таке можуть далеко не всі компанії, але Apple, на мій погляд, одна з них.

Упаковка Apple та Xiaomi дуже схожі.

Зовсім недавно в мережі з’явилася інформація про те, що Apple розробляє нові продукти для дому, а також збільшує штат співробітників роздрібної торгівлі. За останні кілька місяців компанія значно збільшила число співробітників для відділу, що займається розробкою і роздрібними операціями. До такого висновку привів аналіз вакансій Apple, який провели в компанії Global Data.

У липні число вакансій на сайті з минулого року збільшилася на цілих 78%. За допомогою різних оголошень вакансій західні ЗМІ роблять непрямі висновки про продукти, над якими працюють в Купертіно. Наприклад, вакансія Менеджер по продуктам домашніх сервісів побічно може говорити про те, що планується глобальна робота з такими продуктами, як Apple TV, HomePod mini та HomeKit.

Що таке HomeKit?

HomeKit являє собою програмне забезпечення компанії Apple, яке дозволяє використовувати різні пристрої компанії, будь то iPhone iPad або інший пристрій, для настройки взаємодії з різними побутовими приладами. Система підтримує крім рідних HomePod і Apple TV і продукти сторонніх компаній, яких більшість. Лампи освітлення, камери, різного роду датчики – варіантів роботи з HomeKit вже зараз пристойна кількість.

HomeKit сумісний тільки з обмеженим числом пристроїв розумного будинку, але скоро все зміниться.

Здається, що в цій системі не вийде придумати щось нове, але всі ми знаємо, як в Apple вміють дивувати. У Купертино також говорять, що співробітнику необхідно мати досвід роботи з великими постачальниками домашніх послуг, будівельними компаніями або з іншими технологічними компаніями, що як раз вказує на великі плани з приводу системи HomeKit.

Перша асоціація, яка виникає у мене в голові з приводу розумного будинку та Apple – це HomePod, попри те, що колонка не підтримує російську мову. До речі, про те, навіщо потрібен HomePod простому користувачеві писав мій колега Олег Свіргстін в статті. Згідно зі звітом Consumer Intelligence Research Partners розумні колонки компанії Apple не користуються значною популярністю у західних користувачів, в той час, як її аналог Echo від Amazon займає 69% ринку всіх колонок. Це в черговий раз доводить, що не всі продукти з Купертіно користуються такою популярністю, як ми звикли це бачити з iPhone або AirPods.

Які продукти для розумного будинку планує представити Apple?

З чуток, Apple дебютує на ринку розумного будинку з наступними поколіннями домашнього обладнання. Вони будуть включати HomePod з вбудованим сенсорним екраном і приставку Apple TV, в якій з’явиться власна камера і щільна інтеграція з HomePod. Звичайно, хотілося б бачити кардинально нові продукти у відношенні розумної електроніки. У цьому сенсі китайські аналоги вже давно попереду, але, може бути, з розширенням штату співробітників таких масштабів, ми все-таки побачимо щось нове?

Гаджети для розумного будинку з підтримкою HomeKit.

З урахуванням пандемії COVID-19, багато користувачів перейшли в режим віддаленої роботи і звернули увагу на техніку, якої їм не вистачає вдома. Нещодавно ми розповідали про одного з розумних пилососів, який багатьом припав до душі. Мені здається, що плани з просування технологій розумної електроніки в Apple багато в чому пов’язані з цим.

Але чи не пізно думати про це у 2021 році? Багато компаній вже повертаються до звичного робочого процесу. У Купертино значно запізнилися з цією ідеєю, а щоб наростити темп, необхідно буде представити дійсно круті продукти. Подивимося, як впораються з цим завданням підопічні Тіма Кука.