Home / apple / Apple: iOS намагаються перетворити в Android, але ми цього не хочемо

Apple: iOS намагаються перетворити в Android, але ми цього не хочемо

Попри те що Epic Games не проти, щоб Apple запропонувала ексклюзивні умови в App Store, мета судового позову студії спочатку складалася зовсім в іншому. Студія-розробник Fortnite наполягала на тому, щоб суд визнав магазин додатків Apple монополією і зобов’язав її дозволити альтернативи App Store, які сьогодні негласно заборонені. Однак в Купертіно вважають, що ця вимога явно позбавлене сенсу, оскільки iOS – це зовсім не те ж саме, що Android, де такі речі прокочують на раз-два.

Тестер чистої води від компанії Hanna Instruments HI 98308 – це міцний і надійний кишеньковий тестер, який пропонує швидкі та точні свідчення. Він оснащений графітовими електродами для зменшення поляризаційних ефектів і відкритим датчиком температури для швидкого відгуку при компенсації змін температури. Придбати можна в офіційного дистриб’ютора в Україні – в компанії Екоінструмент тел: (044) 492-29-01

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Тім Кук порадив Цукербергу видалити з Facebook дані від сторонніх додатків

Epic Games порушила правила App Store. Це був необдуманий крок, який піддав небезпеці наших користувачів. Тепер Epic вимагає від нас перетворитися в Android, але ми цього не хочемо. Більш того, цього не хочуть наші користувачі, які цінують захист і високу якість софта для iOS, підтримувати яке на початковому рівні буде неможливо, якщо ми погодимося. Але ми докладемо всіх зусиль, щоб допомогти Epic усунути допущені порушення і повернути Fortnite в App Store, – сказала адвокат Apple Карен Данн.

Чому немає альтернатив App Store?

Адвокати Apple подають Android як небезпечну та незручну платформу через велику кількість магазинів додатків

Ситуація, в якій опинилася Apple, і справді дуже складна. З одного боку, обмежуючи поширення софта для iOS тільки своїм майданчиком, компанія дійсно може підтримувати гарантовано високу якість та безпеку.

Адже, якби з’явилася на ринку альтернативи App Store, Apple вже не змогла б перевіряти ПО, яке там з’являється, так само як і відхиляти його. Але, з іншого боку, Apple не може не розуміти, що таким чином вона зневажає основи конкуренції та ринкових відносин, встановлюючи тотальний контроль над софтом для iOS.

Дуже іронічно на цьому тлі виглядає нещодавнє рішення Apple заборонити розробникам додатків стежити за користувачами без дозволу. Компанію не переконали доводи розробників про те, що багато років до цього ринок мобільного софта був заснований на стеження.

Просто в Купертіно пояснили всім, що колишні правила гри були неправильними, і хтось повинен їх змінити. Але чому, в такому разі, не можна змінити правила гри у сфері дистрибуції софта iOS, який зараз може поширювати лише одна компанія?

Чи можна перетворити iOS в Android?

Альтернатива App Store навряд чи перетворить iOS в Android

Чи перетворить поява альтернативних магазинів iOS в Android? Очевидно, що ні. Просто адвокатам Apple це порівняння здалося дуже шпарким, але воно явно було сказано чисто для красного слівця, бо macOS діє рівно за тією ж самою схемою, що й Android, але Apple це чомусь зовсім не бентежить.

Тобто або виходить, що в Купертіно дотримуються подвійних стандартів, або вони вважають користувачів iOS дурнішими, ніж користувачів Mac, вважаючи, що перші хапають віруси, а другі – ні. Адже пояснити інакше відсутність обмежень на завантаження сторонніх програм для Mac просто неможливо.

При цьому, якщо Apple погодиться піти на поступки, найлогічніше буде просто запропонувати користувачам альтернативний магазин додатків, ніж впроваджувати в App Store сторонні системи оплати. Адже зараз, якщо хтось із розробників вас обдурив або помилково списав гроші через не надану послугу або товар, Apple має можливість скасувати транзакцію, тому що всі платежі проходять через неї.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Ганьба! Apple не змогла, а Xiaomi зробила зарядку AirPower. Але чи буде вона вибухати?

Але, якщо платежі підуть в обхід Apple, скасовувати не буде чого, а значить, випадки шахрайства в App Store почастішають. Так що краще дати користувачам мотузку та мило (альтернативний App Store) та просто мовчки спостерігати, як вони будуть з ними гратися. Ті, хто розумніший, самі повернутися в App Store, а тих, хто дурніші, марно чомусь вчити – вони все одно нічого не зрозуміють.