Home / новини / Арабська міжпланетна станція «Надія» надіслала своє перше фото Марса

Арабська міжпланетна станція «Надія» надіслала своє перше фото Марса

Міжпланетна станція «Надія», запущена в липні минулого року, кілька днів тому досягла орбіти Марса – це зробило ОАЕ першою арабською країною з науковою присутністю на цій планеті. Тепер місія надіслала свою першу фотографію Марса.

Компания Экоинструмент является официальным дистрибьютором в Украине таких мировых лидеров по производству лабораторного оборудования как Hach (ранее Hach-Lange) и Hanna Instruments, которые производят рн-метры, рн-электроды, сахариметры, колориметры и другое оборудование.

За цим першим зображенням піде безліч інших фотографій і даних з Марса. «Надія» була виведена на дальню орбіту, щоб вивчати погодні та кліматичні умови Червоної планети. Перша фотографія була знята приладом EXI станції «Надія» з висоти 24 700 км (15 350 миль) над поверхнею Марса о 20:36 за Гринвічем в середу, тобто через день після прибуття на орбіту Червоної планети.

Північний полюс Марса знаходиться у верхньому лівому кутку зображення. У самому центрі, на перетині дня і ночі, розташовується згаслий вулкан Олімп – найбільший в Сонячній системі (висота – 26 км від підстави, діаметр – близько 540 км). Також на фото добре видно три розташованих в ряд вимерлих вулкана – гора Аскрійская, гора Павлина і гора Арсия. Нарешті, на сході видно частково вкриті хмарами долини Маринер – гігантська система марсіанських каньйонів.

«Передача першого зображення Марса за допомогою зонда” Надія “є визначальним моментом в нашій історії та знаменує приєднання ОАЕ до передових країн, які беруть участь в освоєнні космосу, – сказано в повідомленні місії в Twitter. – Ми сподіваємося, що ця місія призведе до нових відкриттів на Марсі, які принесуть користь людству».

Зараз «Надія» рухається по початковій еліптичній орбіті навколо Марса, яка наближається до планети на відстань до 1000 км і віддаляється майже на 50 000 км. Протягом наступних кількох тижнів орбіта стане 55-годинний з розмірами 22000 км на 43000 км і нахилом до екватора приблизно на 25 градусів. Саме з такої висоти апарат буде проводити дослідження. Одне із завдань – вивчити процес витоку в космос нейтральних атомів водню і кисню – залишків колись багатих запасів води Марса. Це розширить розуміння того, як раніше тепла і волога планета перетворилася в холодний, запорошений і виснажений світ.