Home / apple / Чому я не купив Macbook з чіпом M1?

Чому я не купив Macbook з чіпом M1?

Не купив MacBook на M1 і не шкодую.

Перші чутки про появу комп’ютерів Mac на платформі Apple Silicon з’явилися ще в далекому 2011 році. Багато видань прогнозували раніше їх появу, однак по всій видимості в Apple виникали деякі труднощі. Я чекав виходу нової лінійки пристроїв з великим нетерпінням тільки заради одного – ціни на MacBook з процесорами на Intel сильно впадуть. І як тільки нові ноутбуки від компанії Apple масово надійшли в продаж, я побіг у магазин. На те, щоб придбати ноутбук з процесором Intel на борту у мене було кілька вагомих причин, про які сьогодні й піде мова.

  • HI 9146 – це міцний портативний та водонепроникний вимірювач розчиненого кисню (оксиметр), розроблений для забезпечення лабораторної точності в суворих екологічних та промислових умовах. Міцний водонепроникний корпус робить його ідеальним для використання в польових умовах. Ідеально підходить для моніторингу води та стічних вод, навколишнього середовища та аквакультури.

У червні 2021 року на конференції WWDC 21 нам представили першу лінійку ноутбуків від Apple на власній платформі. Ця подія по праву можна вважати революцією в комп’ютерному світі. Перехід на нову архітектуру дозволив комп’ютерів значно додати в продуктивності. Тепер Macbook стали в три з половиною рази потужніша своїх попередніх побратимів. У мережі є дуже багато прикладів, як новий Air кладе на лопатки самі топові Pro 16 моделі попередніх поколінь. Але чи потрібна така машина простому користувачеві, як я, яка не монтує відео і не працює в графічних редакторах? Сумніваюся.

Мабуть, єдиною причиною, по якій мені б хотілося перейти на нове покоління – дизайн. Всі ми чекали оновлену лінійку з новим корпусом, більш тонкими рамками та оновленою кольоровою гамою. На жаль, цього не сталося.

Ось цей MacBook я дійсно чекаю.

Надійність MacBook на Intel перевірена роками

Багато років компанія Apple домагалася такої якості своєї лінійки Macbook. Погана якість покриття “антивідблиск”, горезвісна клавіатура «метелик» і безліч інших проблем стосувалися попереднього покоління пристроїв. Коли представляли останній MacBook на Intel, все говорили про те, що нарешті пристрій по-справжньому довели до розуму. Але, якщо раніше з поганим покриттям екрану або поганою клавіатурою можна було змиритися, то перехід на нове залізо реалізувати «без косяків» майже неможливо.

Масовий брак MacBook c чипом M1

Зовсім недавно ми писали статтю на тему без причини потрісканих дисплеїв на Mabook з чіпом M1. І я впевнений, це буде не єдина проблема. У мережі гуляє величезна кількість користувачів з бракованим товаром. У когось не працює тачпад, в інших «відвалюється» периферія, підключена по Bluetooth, у третіх ноутбук нерівно стоїть на столі. З одного боку, Apple може безкоштовно видати вам новий ноутбук по гарантії та розв’язати цю проблему. Але з урахуванням мого способу життя і нескінченних переїздів, я рідко коли перебуваю в одному місці понад два тижні. Здати ноутбук, отримати відповідь, повернутися, забрати новий, поставити туди все, що потрібно. Ну ні. Я на таке не підпишуся.

Зовсім недавно був гучний скандал з дисплеями MacBook.

Не всі програми адаптовані під M1

Зараз вже зрозуміло, що більшість додатків можна запустити через Розетту, але далеко не все. Нові покоління представили вже майже рік тому, проте дотепер не всі програми можна зустріти на новому Mac. Це стосується не тільки тих розробників, які недобросовісно оновлюють свої програми, але і такі популярні програми, як MatLab, Pro Tools від Arvid і Android Studio – і цілий ряд інших.

На Mac з M1 не можна запустити Windows

Mac OS справляється з великою кількістю завдань, проте іноді виникає необхідність в Windows машині. На Mac відсутні деякі програми, зрештою іноді виникає бажання проїхатися по нічних вулицях в Need for Speed, а тут зробити це не представляється можливим. Останнім часом все частіше говорять про те, що на Mac c M1 можна програмно запустити систему Гейтса, проте кількість оперативної (об’єднаної) пам’яті ледь вистачить на запуск складних програм та ігор. Через те, що система запущена окремою програмою всередині Mac OS, операційна система від Купертіно буде забирати частину пам’яті з системи та тому витягнути з Mac всю потужність не вийде. І хоч недавно з’ясувалося, що Windows 11 не зможе працювати на Mac з Intel, у нас є кілька років у запасі, щоб насолодитися системою.

MacBook з Windows на борту.

4 повноцінних Thunderbolt/USB-C порти

Згоден, для простого користувача чотирьох портів буде навіть багато, але факт розташування їх по обидва боки від клавіатури, вкрай радує. Без проблем можна підключити з одного боку зарядку, а з іншого адаптер для всієї периферії, на кшталт SSD-диска або другого монітора. А вже як професіоналам зараз важко, я навіть уявити не можу.

2 порти USB-C в нових MacBook це занадто

У підсумку виходить, що MacBook на M1 це відмінний заділ на майбутнє. Пройде ще пару років і Intel кане в лету. Але зараз Intel машини готові працювати ще довгий час точно. При цьому Macbook Pro на Intel працює стабільно і що б з ним не сталося, в Інтернеті існує величезна кількість інструкцій та настанов, які дозволять вийти навіть з найскладніших ситуацій легко і просто.

Я не рекомендую купувати нові Macbook на Intel зараз, це абсолютно невигідне вкладення. Але якщо ви розглядаєте ноутбуки на сірому ринку або тим більше на вторинному – рекомендую ближче придивитися до старих моделей. Тим більше зараз вони продаються за дуже привабливою ціною.