Home / новини / Голландці створили самодостатній будинок на колесах, який живиться від Сонця

Голландці створили самодостатній будинок на колесах, який живиться від Сонця

Команда з Технологічного університету Ейндховена створила будинок на колесах, здатний повністю обходитися без зовнішніх джерел енергії, за винятком сонячної. Для просування концепції подібного транспорту трейлер Stella Vita проїде 3000 км з Нідерландів до Іспанії.

  • DR6000 ™ – це найдосконаліший у своїй галузі лабораторний спектрофотометр для тестування води від компанії ЕКОІНСТРУМЕНТ. Він пропонує високошвидкісне сканування довжини хвилі в ультрафіолетовому та видимому спектрі, а також постачає понад 250 попередньо запрограмованих методів, включаючи найпоширеніші методи тестування води та навколишнього середовища, що використовуються сьогодні. Завдяки додатковим аксесуарам, що дозволяють проводити великі обсяги випробувань за допомогою карусельного пристрою для зміни зразків, та підвищеній точності із системою подачі зразків, яка усуває помилки оптичної різниці, цей прилад гарантує, що ви будете готові задовольнити ваші широкі потреби у тестуванні води.

22 учасники університетського проекту Solar Team Eindhoven раніше створили більш компактний сімейний електромобіль на сонячній енергії – Stella Lux. За словами члена команди Тійна Тер Хорста (Tijn Ter Horst), Stella Lux був «енергетично позитивним» – йому не тільки вистачало енергії на власний рух, але ще й залишалося електрику для живлення іншого транспорту.

Після такого успіху команда розробила концепцію будинку на колесах, повністю живиться за рахунок сонячної енергії. У березні Solar Team Eindhoven розпочала будівництво, а недавно воно було закінчено. Модель має обтічний футуристичний вигляд і оснащена сонячними панелями на даху, а також додатковими висувними елементами – під час стоянки їх загальна площа може досягати 17,5 квадратних метрів.

У сонячний день Stella Vita здатна проїхати до 730 кілометрів без підзарядки. Правда, за умови, що в самому трейлері ніхто не буде користуватися будь-якими зручностями. Для повного заряду акумуляторів буде потрібно від двох до трьох днів – в основному час залежить від погоди. Іншими словами, транспортний засіб створено для поїздок, які передбачають досить тривалі зупинки в дорозі, що якраз характерно для будинків на колесах. Примітно, що в негоду акумулятори можна заряджати від зарядних станцій для електромобілів.

Усередині є ліжко, невеликий холодильник, туалет, диван і невелика кухонна зона. Вся побутова техніка також живиться за рахунок сонячної енергії, мешканці можуть заряджати свої гаджети, але при цьому повинні враховувати, що прийом душа, приготування кави або зарядка ноутбука негативно позначаться на часі автономної роботи Stella Vita. [via solarteameindhoven]