Home / google / Google Chrome витрачає в 10 разів більше оперативки, ніж Safari

Google Chrome витрачає в 10 разів більше оперативки, ніж Safari

Напевно, вам доводилося чути (а може бути, і переконатися в цьому особисто), що Chrome – це най ненажерливий браузер, який здатний висадити всі ресурси комп’ютера. У свій час серед користувачів навіть ходила байка, що Apple спеціально випустила Mac Pro з 1 ТБ оперативної пам’яті, щоб на ньому можна було працювати в Chrome більше ніж з 2 вкладками одночасно. Однак Google регулярно випускає оновлення, які нібито розганяють її фірмовий браузер і знижують витрату ресурсів. За цією логікою Chrome вже давно повинен був зрівнятися з Safari. Але зрівнявся чи?

  • 🙌 ЯК ЗАХИСТИТИ СОБАКУ ВІД КЛІЩІВ?
  • Незабаром осінь та повернуться нові/старі проблеми для власників 🐕‍🦺 – кліщі та блохи.
  • У нас є ефективне рішення – краплі Фіп Форте dog. Виробник – Zoovet, АРГЕНТИНА, світовий лідер у виробництві ветеринарних препаратів. В залежності від ваги 🐩, є п’ять видів дозувань (до 4 кг; від 4 до 9 кг; від 9 до 24 кг; від 24 до 40 кг та від 40 до 60 кг).
  • Застосовуй краплі FIPforte dog вже після купання (на суху шкіру).
  • FIPforte dog БЕЗ ЗАПАХУ та НЕ ЗАЛИШАЮТЬ ПЛЯМ.
  • Й лише одне застереження… Не застосовуй котам.
  • Шукай ФІП форте у вільному продажі у зоомагазинах та в інтернеті 🤗

Розробник Мортен Джаст провів власний експеримент, в ході якого порівняв, наскільки відчутна різниця у витраті оперативної пам’яті Chrome і Safari. Для цього він налаштував на MacBook Pro 16 “з 32 ГБ ОЗУ віртуальну машину з чистою macOS Big Sur nf послідовно запустив в кожному браузері всього дві вкладки: Twitter і Gmail. Результат не змусив себе довго чекати.

Порівняння Chrome та Safari

У базовому сценарії середня витрата оперативної пам’яті вкладки з відкритим Twitter в Chrome склав 730 МБ. Це рівно в 10 разів більше, ніж у Safari, який показав витрату всього в 73 МБ. Однак в Safari є спеціальний механізм, який дозволяє переключитися на мобільну версію сайту і тим самим скоротити споживання оперативки ще більше, знизивши його до 63 МБ.

Витрата оперативної пам’яті: ліворуч – Chrome, праворуч – Safari

У тесті з двома одночасно запущеними вкладками результат виявився ще показовіше. Chrome, щоб обробити вкладки з Twitter і Gmail, потрібен був рівно 1 ГБ, тоді як результат Safari не перевищував 80 МБ. Однак розробнику цього здалося мало, і він вирішив перевірити, як обидва браузери поводяться, якщо навантажити їх декількома десятками запущених одночасно веб-сторінок.

Тоді він відкрив в Safari та в Chrome по 54 веб-сторінки та виявив, що середня витрата оперативної пам’яті на вкладку в Safari склала всього 12 МБ, тоді як Chrome було потрібно близько 290 МБ. Різниця, як бачите, вийшла справді колосальною, показавши, що фірмовий веб-браузер пошукового гіганта в десятки разів поступається Safari за рівнем ефективності використання доступних ресурсів, заповнюючи собою весь простір подібно до газу.

Чому Safari краще Chrome?

Чому так відбувається? Насправді висока енергоємність Google Chrome є наслідком декількох чинників. Попри те, що Google явно намагається підвищити швидкодію свого браузера, це не особливо сприяє економічності. Це й велика кількість функціональних можливостей, і розширення, багато з яких досить сильно навантажують комп’ютер, і в цілому його внутрішній устрій призводять до перевитрати ресурсів і енергії.

Google хоче зробити Chrome краще, але поки у неї виходить не дуже

Нещодавно стало відомо, що Google працює над функцією PartitionAlloc-everywhere. Вона повинна вирішити відразу кілька проблем: дозволити браузеру запускатися швидше, прискорити завантаження веб-сторінок і оптимізувати витрати оперативної пам’яті. Поки складно сказати, шляхом чого відбудеться настільки масштабний зсув, але Google розраховує, що нововведення змінить уявлення користувачів про Chrome.

Хоч би що там було, на сьогодні не існує іншого браузера, крім Safari, який би поводився настільки ж економічно й швидко на macOS. Apple виконала масштабну роботу, щоб оптимізувати Safari під свою операційну систему. У Купертіно не бояться блокувати всі веб-трекери, які працюють на сайтах і відстежують користувачів, які не використовують власні та не збирають дані користувачів, регулярно впроваджують різноманітні механізми захисту і підвищення швидкодії. В результаті зараз замінити Safari на macOS банально нічим.