Home / apple / Едвард Сноуден: Apple зможе шукати в ваших iPhone все що завгодно

Едвард Сноуден: Apple зможе шукати в ваших iPhone все що завгодно

Едвард Сноуден назвав намір Apple сканувати фото користувачів задокументованим бекдором

Минулого тижня Apple офіційно підтвердила, що має намір боротися з насильством над дітьми за допомогою виявлення фотографій відповідного змісту на пристроях користувачів. На думку експертів компанії, в перспективі це дозволить захистити тисячі, якщо не мільйони дітей. А хто не хоче їх захистити, тим більше якщо мова йде про насильство? Інша справа, що є люди, які вважають, що захист дітей способом, який обрали в Купертіно, може бути небезпечним для інших категорій користувачів iOS.

  • DR1900 ідеально підходить для використання в польових умовах, оскільки це найлегший та найкомпактніший портативний спектрофотометр. Головні переваги цього пристрою – міцність, компактність та точність! Він також може провести найбільшу кількість випробувань ніж будь-який інший портативний прилад. Під надійним зовнішнім виглядом DR1900 має найбільшу кількість – понад 220 – найбільш часто перевірених запрограмованих методів, які вже вбудовані у пристрій.

На думку Едварда Сноудена, який не потребує представлення, сканування iPhone на предмет фотографій із зображенням насильства над дітьми – це дуже хибна практика. Попри благородну мету, якою прикривається Apple, сама ініціатива є великою небезпекою для конфіденційності користувачів у всьому світі.

Apple сканує фото. Чим це небезпечно?

Ніщо не завадить Apple шукати не тільки світлини з насильством, але і багато іншого

Цей крок перетворить кожен iPhone в засіб стеження. Якщо Apple зможе сканувати фото на предмет дитячого порно сьогодні, завтра вона зможе сканувати їх на предмет чого б то не було ще. За фактом, ми маємо справу з ретельно продуманим, хоч і вузьконаправленим бекдором для спецслужб, який як не назви, він все одно залишиться бекдором, – зазначив Сноуден.

Методика, за допомогою якої в Купертіно збираються виявляти насильство над дітьми, викликає побоювання не тільки у Сноудена. Фонд електронних рубежів (Electronic Frontier Foundation), який завжди виступав на підтримку більшості ініціатив Apple, орієнтованих на безпеку користувачів, на цей раз виступив рішуче проти.

Сказати, що ми розчаровані планами Apple, значить, не сказати взагалі нічого. Те, що вона збирається зробити, – це шокуючий поворот, якого не очікував ніхто з нас. Компанія, на яку користувачі завжди покладалися як на лідера в області конфіденційності та безпеки даних, відразу перекреслила всі свої досягнення свій новою ініціативою, – заявили в EFF.

На думку експертів EFF, неможливо створити систему сканування на стороні клієнта, яка могла б використовуватися тільки для виявлення зображень дитячого насильства та обходити все інше. По суті, це бекдор, для розширення дій якого Apple всього-на-всього потрібно розширити параметри машинного навчання для пошуку додаткового контенту.

Чи зливає Apple дані спецслужбам?

Кажуть, Apple не могла сама зважитися на такий крок. Хтось до цього її підштовхнув…

Сканування світлин користувачів може дозволити спецслужбам та правоохоронним органам шукати найрізноманітніші фотографії на пристроях користувачів, впевнені в EFF. Таким чином вони зможуть виявляти навіть знімки, які зможуть вважатися доказами в скоєнні кримінального злочину, чим, по суті, змінять правову і судову систему.

Багато хто вважає, що запуск аналізу світлин на пристроях користувачів не є власною ініціативою Apple. Швидше за все, компанію хтось до цього підштовхнув. Адже перехід до боротьби з насильством над дітьми, яким прикриваються в Купертіно, зводить Apple в зовсім інший статус. Тепер вона – не просто технологічна компанія, а модератор моральності в суспільстві, що, природно, сподобається не всім.

Хай там як, сканування світлин на iPhone поки буде працювати тільки в США. У разі виявлення зображень з кваліфікуючим контентом, компанія не буде звертатися до правоохоронних органів сама. Замість цього в Купертіно планують звернутися до спеціального фонду допомоги дітям, які зазнали домашнього насильства, який своєю чергою вже сам звернеться в поліцію.

Попри те, що Apple планує сканувати світлини на iPhone користувачів у всіх інших країнах, а не тільки в США, поки успіх цього починання залишається під питанням. Все-таки в кожній країні свої закони, і Apple доведеться дотримати їх, що не завжди може представлятися можливим. Так що немає ніяких гарантій, що сканування світлин буде здійснюватися повсюдно.