Home / новини / У США розробили генератор на сонячних натрієво-іонних батареях [відео]

У США розробили генератор на сонячних натрієво-іонних батареях [відео]

Апарат може кілька днів забезпечувати електроенергією квартиру або невеликий будинок у разі віялових відключень світла, запевняють інженери.

Стартап із США Bluetti представить на виставці Consumer Electronics Show 2022 (CES) перші у світі сонячні генератори для будинку з натрієво-іонними батареями. Про це пише видання Interesting Engineering.

2100Q IS портативний мутномір (нефелометр)

Портативний турбідиметр 2100Q IS від компанії HACH пропонує неперевершену простоту використання та точність вимірювання каламутності. Тільки Hach пропонує це унікальне поєднання вдосконалених функцій та інноваційних вимірювань, що дають точні результати кожного разу.

Компанія, що базується в Лас-Вегасі, розробила сонячний генератор NA300, який працює на натрій-іонних акумуляторах B480 замість традиційних літій-іонних. Як стверджує розробник, синусоїдальний інвертор видає потужність до 3000 Вт-год, що дозволяє йому живити більшість сучасних побутових пристроїв. Крім того, генератором можна дистанційно керувати через мобільний додаток.

Натрій-іонна батарея має вихідну потужність 4800 Вт-год, одночасно до генератора можна підключити дві B480 для отримання блоку ємністю 12 600 Вт-год. Вони заряджаються зі швидкістю 6000 Вт (по 3000 ВТ для змінного струму та енергії, отриманої від Сонця), приблизно за пів години заповнюється до 80% заряду при кімнатній температурі. Ба більше, вони збережуть понад 85% ємності та понад 80% ефективності за негативних температур до -20 градусів Цельсія.

“NA300 починає революцію в системах зберігання енергії, — пише Bluetti у своєму пресрелізі. — Такий блок перекриває потреби сім’ї в електроенергії на кілька днів або навіть на один тиждень під час збоїв в електромережі або стихійного лиха з постійним надходженням сонячної енергії”.

Як пише Interesting Engineering, натрій-іонні батареї можуть знизити зростаючу необхідність у літієвих, які досить дорогі у виробництві та не найбезпечніші у використанні. Метали кобальт і літій — досить рідкісні копалини, до того ж великі поклади розташовані в країнах, де часто відбуваються збройні конфлікти, а шахтарі змушені працювати в суворих умовах.

“Хімічні батареї, особливо літій-іонні, пропонують оптимальне рішення для переходу до зеленої енергії. Проте довгострокове використання рідкісного та дорогого літію сповільнило енергетичне зрушення в усьому світі. Іншими словами, перехід на натрієво-іонні батареї підтримає майбутнє енергопостачання та навіть прискорить перехід до вуглецевої нейтральності”, — наголосили представники Bluetti.

Стартап вперше заявив про себе у 2020 році з виходом генератора AC200, на виробництво якого за допомогою краудфаундингу зібрали майже $7 млн. Компанія продовжила створювати пристрої та розробляти рішення для сонячної енергетики.