Home / apple / Apple спеціально зробила свою екосистему такою, щоб ви не пішли до конкурентів

Apple спеціально зробила свою екосистему такою, щоб ви не пішли до конкурентів

Екосистему Apple можна порівняти із золотою кліткою. З одного боку, в ній затишно, безпечно і надійно, а з іншого, це все-таки, як не крути, клітина. У вас немає шансів вибратися з неї за власним бажанням, хіба тільки сама Apple зробить для вас якесь послаблення. Так, більшість користувачів про це навіть не думає – так добре їх надресирували. Але в цілому це не скасовує того факту, що екосистема Apple знаходиться під замком, ключ від якого компанія зберігає завжди при собі та розмірковує над тим, щоб назавжди його викинути.

⚠ ОБЕРЕЖНО❗️НЕБЕЗПЕЧНІ ХВОРОБИ, ЯКІ ПЕРЕНОСЯТЬ КОМАХИ 🧐 Як знизити ризик передачі трансмісивних захворювань собак (бабезіоз, бореліоз, дирофіляріоз, ерліхіоз, лейшманіоз, анаплазмоз)?Дуже важливо при виборі захисту для собак приділяти увагу засобам, які мають не тільки акарицидну дію, а й репелентну (відлякуючу). Краплі ФІП ФОРТЕ Дог мають унікальний склад – три діючі речовини: перметрин, імідаклоприд та флуазурон, які

❎ знищують кліщів

❎ знищують бліх та вошей

❎ пригнічують розвиток 🥚 та личинок

❎ відлякують москітів, 🦟 та 🪰

✔️При цьому, діючі речовини є абсолютно безпечними, не мають запаху та не залишають маслянистих плям і не викликають подразнення шкіри. Дозування залежить від ваги песика, а ефект триває до 4 тижнів 🤩‼️ Даний препарат має реєстраційне посвідчення в Україні, що підтверджує безпечність та ефективність для ваших улюбленців. А купити ФІПфорте можна в інтернет-магазині компанії Invet UA 🤗

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Apple: iOS намагаються перетворити в Android, але ми цього не хочемо

Може здатися, що сама по собі претензія до закритості екосистеми Apple не обгрунтована. Нібито в Купертіно зробили все так, щоб користувачам було зручно, а, якщо щось не подобається і хочеться проблем – йди на Android. В принципі все логічно.

Інша справа, що піти просто так не вийде, тому що Apple спеціально все так підбудувала, що зараз пересісти з однієї платформи на іншу практично неможливо. Це рівносильно виникненню великих проблем та втраті потрібного цифрового контенту, а іноді – і пристроїв.

Чому додатків Apple немає на Android?

Закритість екосистеми Apple для того і потрібна, щоб утримати користувачів

Це пройшло повз засобів масової інформації, але в 360-сторінковому документі показань, які дали топ-менеджери Apple на суді у справі Epic Games, ясно говориться, що в Купертіно з самого початку будували свою екосистему так, щоб у користувачів не було можливості піти до конкурентам.

Едді Кью сказав, що для Apple життєво важливо підсадити користувачів на свої сервіси, які доступні тільки на Mac і iOS, щоб утримати їх. Адже, накупивши фільмів, серіалів, програм та музики, вони вже нікуди не підуть. Вони не тільки втратять гроші, але і не зможуть знайти альтернативу.

Залучити користувачів до наших магазинах (App Store, iTunes Store) – краще, що ми можемо зробити для їх утримання в екосистемі. Ніхто при здоровому глузді не відмовиться від нашої техніки, накупивши купу додатків, музики та фільмів, – написав Едді Кью, старший віце-президент Apple з програмного забезпечення і сервісів, у 2013 році в електронному листі підлеглим.

Це правило діє відносно більшості сервісів Apple:

– App Store
– iTunes Store
– iCloud (не можна перенести чати WhatsApp і т.д.)
– iBooks
– Apple TV +
А ось що Крейг Федеріго, чинний глава Apple по розробці ПО, говорив щодо запуску Android-версій iMessage і FaceTime:

Якщо ми запустимо iMessage для Android, то втратимо важливу перевагу в боротьбі на ринку смартфонів. Тоді у батьків, які хочуть бути на зв’язку зі своїми дітьми, не буде причин купувати їм iPhone. Вони зможуть просто купити їм дешевий Android-смартфон, і ми втратимо частини аудиторії. Тому моя відповідь – ні, цього ні в якому разі не можна робити.

AirPods та Apple Watch на Android

Ні сервіси, ні фірмові гаджети Apple не будуть адекватно працювати на Android

Останнім часом прив’язка музики та фільмів до платформи трохи ослабла, але тільки для нових користувачів, які не купували їх в iTunes, а відразу підписалися на потокові сервіси. Упав і авторитет iMessage, яким сьогодні вже практично ніхто не користується як основним месенджером.

Однак замість них Apple пропонує своїм користувачам гаджети, які можуть адекватно працювати тільки з iOS: Apple Watch, AirPods, HomePod. Ви або взагалі не зможете використовувати їх з Android, або втратите частини функцій, як у випадку з AirPods. Так що кидати iOS, маючи такий парк гаджетів, просто немислимо.

З одного боку, Apple має повне право на те, що вона робить. Вона вільна сама вирішувати, що дозволити або заборонити користувачам фірмової техніки, встановлюючи для них суворі правила та обмеження. І тут не може бути однозначної відповіді, добре це чи погано, тому що їй, як виробнику, вигідно одне, а нам – інше.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Тім Кук порадив Цукербергу видалити з Facebook дані від сторонніх додатків

Проте, слова топ-менеджерів Apple, які вони сказали в ході судового засідання, явно можуть зіграти проти них. В умовах нової етики та найсуворішого неприйняття монополій компанію цілком можуть визнати винною, оштрафувати та зобов’язати усунути ці порушення. А ось чи буде нам від цього краще, – велике питання.