Home / tech / samsung / Samsung представила Galaxy S20, S20 + і S20 Ultra. Що з ними не так?

Samsung представила Galaxy S20, S20 + і S20 Ultra. Що з ними не так?

Конкуренція — основа сучасного ринку смартфонів. Саме завдяки суперництву виробників рік від року ми бачимо, наскільки стрімко розвиваються технології. Якщо якесь напрацювання з’являється в одному апараті, значить, через деякий час її поліпшена версія з’явиться в іншому — і так до нескінченності. В результаті можна бути впевненим, що якщо одні десь щось не докрутили, обов’язково докрутили інші, і тоді можна буде зі спокійною душею віддати перевагу продукції альтернативного бренду. Але іноді можна і перекрутити так, що різьба просто зірветься.

В ніч з 11 на 12 лютого Samsung провела презентацію трійки флагманських смартфонів: Galaxy S20, Galaxy S20 Plus і Galaxy S20 Ultra. Як і слід було очікувати, корейці тільки підтвердили зміст витоків, які передували офіційному заходу, і внесли деяку ясність з цифрами.

Характеристики Galaxy S20
Процесор: Snapdragon 865 або Exynos 990
Оперативна пам’ять: 8/12/16 ГБ
Вбудована пам’ять: 128/512/1024 ГБ
Камера: 64/12/12 / ToF (Galaxy S20 / S20 +); 108/48/12 / ToF (Galaxy S20 Ultra)
Акумулятор: 4000/4500/5000 мАг

Для початку розберімося з неймінгом. В цьому році Apple відмовилася від відокремлення умовно доступного флагмана і не стала городити паркан з букв, а просто назвала молодшу модель iPhone 11 без всяких уточнюючих індексів. Це було потрібно, щоб не бентежити споживачів свідомо неповноцінною назвою смартфона. Samsung пішла ще далі та взагалі відмовилася від доступної моделі. Тепер наймолодшим апаратом в модельному ряду флагманів Samsung є Galaxy S20. Тому, ймовірно, ціни вас не дуже порадують. За Galaxy S20 корейці просять 26 999 гривень, за Galaxy S20 + – 29 999, а за Galaxy S20 Ultra 37 999 гривень.

З зовнішністю флагманів Samsung вирішила особливо не морочитися і зробила їх рівно такими ж, як в апаратів лінійки Galaxy A 2020 модельного року, проте навіть при прямому порівнянні з ними новинки в чомусь таки програють. Судячи з усього, дизайнери компанії намагалися зробити рамки по периметру дисплея Galaxy S20 тонше, але у них це вийшло не скрізь, і рамка під екраном в результаті вийшла товще, ніж зверху і з боків. Через це не вдалося домогтися ефекту симетричності, як це було зроблено в Galaxy A51 і A71.

Чим унікальний Galaxy S20 Ultra?

Але проблема навіть не в цьому, а в тому, що апарати за 27 тисяч і за 38 виглядають однаково — у них навіть оформлення передньої панелі виглядає практично ідентично. У будь-якому разі розміщена посередині фронтальна камера є «дизайноутворюющим» аспектом, який відволікає всю увагу на себе. Я розумію, спадкоємність та все таке інше, але, напевно, було б краще трохи задурити та зробити щось більш індивідуальне, ніж переносити напрацювання з бюджетних моделей у флагмани.

Задня панель апаратів — це взагалі окрема історія. Якщо виконання тильної частини молодшої та середньої моделей на 100% копіює Galaxy A51 і A71 і тут чіплятися особливо ні до чого, то у Galaxy S20 Ultra поговорити є про що. Щоб підкреслити технологічну перевагу старшої моделі — а як ще себе вести, коли у вас 108-мегапіксельна камера зі 100-кратним зумом — корейці зовсім жахливо оформили блок основних камер. Він виявився настільки великим, що, здається, займає не менше чверті вільного простору на задній кришці. Взагалі, дивлячись на цей модуль камер, створюється враження, що весь смартфон будували навколо нього. І, найголовніше, заради чого?

Так, 108 Мп – це круто, 100-кратний зум – це круто. Однак зі зрозумілих причин Samsung вміло обійшла стороною природу цього зуму, тому що ні про яке оптичне збільшення мова не йде. Це найбанальніший цифровий зум, присмачений штучним інтелектом. Але навіть лабораторний розум не робить зображення при максимальному наближенні достатньо хорошим. Вище ви бачите приклад, який Samsung не посоромилася показати на презентації. Навіщо взагалі це потрібно?

Але Samsung не була б сама собою, якби не спробувала зробити революцію в області відеозйомки. Щоб заткнути конкурентів за пояс, корейці взяли та оснастили камеру Galaxy S20 Ultra підтримкою запису відео в 8К. Ви тільки уявіть собі! Ні, я розумію, навіщо в принципі потрібно такий дозвіл. Інша справа, що оцінити його на телевізорі не зможе ніхто, тому що 8К-телевізорів на ринку можна перерахувати по пальцях. Так, в комерційній сфері їх виразно використовують частіше, але щось я сумніваюся, що банки та автовиробники будуть записувати свою рекламу на смартфон.

Інновації не для людей

Окрім того, корейці розповіли, що дисплеї їх смартфонів тепер оновлюються на частоті 120 Гц, але тільки в режимі Full HD +, тоді як в Quad HD + частота буде урізана вдвічі. Ясна річ, висока роздільна здатність створює додаткове навантаження, але, як на мене, досить дивно заявляти підтримку передових функцій з застереженнями. Мовляв, за замовчуванням нічого працювати не буде, тому вам доведеться піти на свідомий даунгрейд. Це ж Samsung))

Чи знайдеться такий сміливець, хто оцінить всі ці нововведення і купить новинки? Безумовно так. Інша справа, що Samsung в черговий раз продемонструвала, що вона хоч і тямить в технологіях, але абсолютно не думає про те, навіщо і кому вони можуть бути потрібні. Ви пам’ятаєте Galaxy S3 з його можливістю визначення погляду і функцією гортання екранів очима? Тоді цими функціями не користувався рівним рахунком ніхто. Тепер ми спостерігаємо приблизно те ж саме з зумом, зйомкою в 8К і всім іншим. Але чому не можна робити інновації для людей?