Home / новини / Як я отримав права на фільм за оповіданням Стівена Кінга за $ 1: цікаве інтерв’ю

Як я отримав права на фільм за оповіданням Стівена Кінга за $ 1: цікаве інтерв’ю


Валентин Лавренюк

19-річний український студент Валентин Лавренюк отримав право на екранізацію оповідання Стівена Кінга «Велотренажер» і за це право він заплатив $ 1. Такі умови у програми Dollar Babies, за якою студенти з усього світу можуть пробувати знімати фільми за творами письменника. Тепер Валентин зі своїм другом, режисером Олексієм Овчаренко, займуться зйомками фільму, який перенесе «Велотренажер» в українські реалії.

Розкажіть про команду, яка працює над проєктом?

У проєкті нас двоє: я – продюсер та мій друг Олексій – режисер майбутнього фільму. Саме зараз я вивчаю бізнес-менеджмент в університеті Нью-Касла, а Олексій – режисуру в Лондонській кіношколі.

Чому вирішили взяти участь у програмі Dollar Babies?

Ми давно думали про те, що настав час приступати до зйомок дебютного короткого метра. Шукали та розробляли ідеї. Але не бачили того, до чого б лежало серце. Потім випадково на сайті Кінга побачили таку можливість, прочитали розповіді, які пропонуються для екранізації, і «Велотренажер» нам сподобався.

Можна сказати, що ви – фанати Кінга або випадково наткнулися на сайт?

Ми – десь посередині. Ми читали Кінга, але не можу сказати, що ми – божевільні фанати, які в футболках з його персонажами бігають за його автографом. Хоча в результаті автограф у мене є 🙂

Як обирали розповідь?

Дуже багато розповідей було б складно адаптувати під українську реальність. Нам здалося, що «Велотренажер» для цього добре підійде. І ми вже приблизно розуміємо, як буде виглядати короткий метр по ньому, яку ідею він буде нести.

Як укладали контракт?

На сайті – вимог не багато. Вказати своє ім’я і пошту, і розповісти про свій проєкт. Ми повністю описали свою мотивацію, написали, що для нас це – дуже важливий проєкт. Він дасть нам хороший старт і дозволить представляти Україну на міжнародних кінофестивалях. Написали, що хочемо показати талановиту українську молодь, просувати Україну. Розповіли трохи про себе, що у нас є бекграунд і досвід для такого проєкту.


Алексей Овчаренко

Через якийсь час отримали відповідь від команди Кінга про те, що вони підтверджують нашу заявку і віддають нам права. Ми отримали контракт, я його підписав, Олексій його засвідчив. Ми запакували його в конверт, вклали туди один долар і відправили за адресою.

Особисто Кінг розглядав вашу заявку?

Ні, на першому етапі з кандидатами працюють його менеджери. Потім, коли ми знімемо короткий метр, команда Кінга його перегляне. Якщо вирішать, що у нас вийшло щось незвичайне, передадуть особисто письменнику. І якщо йому сподобається фільм, ми можемо домовлятися про подальшу співпрацю. Це, звичайно, все – гіпотетично. Але такі прецеденти були.

Який бюджет у проєкту і на якому етапі він зараз?

Зараз закінчуємо роботу зі сценарієм, на початку березня почнемо знімати муд-тизер. На тоді ж у нас заплановані експедиції з пошуку локацій по Україні. По акторах у нас повністю опрацьовані профілі персонажів, в березні почнемо шукати кандидатури.

Нам допомагає компанія Solar Media Entertainment (батько Валентина, Сергій Лавренюк – генеральний продюсер компанії – ред.). Загальний бюджет на зйомки і просування: близько 1,2-1,3 млн грн.

Плануємо закінчити зйомки і випустити фільм до кінця року. [via ain]