Home / новини / 1300 км або 4 години польоту – в Нідерландах зареєстрували перший літаючий автомобіль

1300 км або 4 години польоту – в Нідерландах зареєстрували перший літаючий автомобіль

Голландська компанія PAL-V оголосила, що її літаючий автомобіль Liberty отримав дозвіл на пересування по дорогах загального користування від Управління транспортних засобів Нідерландів. На це звернув увагу видання PsychNewsDaily.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Военные США провели испытания «роботов-собак»

Повідомляється, для зльоту PAL-V Liberty потрібна смуга довжиною від 180 до 330 м, а посадити літаючу машину можна на майданчик довжиною 30 м. Перехід з дорожнього режиму в повітряний (або навпаки) займає від 5 до 10 хвилин. Як в повітрі, так і на дорозі максимальна швидкість авто становить 180 км / год.

PAL-V Liberty оснащений двома бензиновими двигунами. Паливний бак вміщує 100 літрів. При цьому, автомобіль може проїхати близько 1300 км або пролетіти 500 км (4,3 години) без дозаправки.

За даними компанії, тридцять жителів Голландії вже замовили та оплатили Liberty. Вартість літаючого автомобіля складає $ 587 000.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Що взяти: PlayStation 5 або Xbox Series X? Детальне порівняння.

Примітно, що на цей час видано дозвіл тільки на один автомобіль. Це означає, що PAL-V поки не може запустити серійне виробництво. Крім цього, потрібно отримати відповідний дозвіл на використання автомобілями компанії повітряного простору. За прогнозами PAL-V, це станеться у 2022 році. Над розробкою компанія працює з 2007 року. [via ain]