Home / apple / При роботі в мережах 5G iPhone 12 розряджається за лічені години

При роботі в мережах 5G iPhone 12 розряджається за лічені години

Вийшли перші огляди iPhone 12 і 12 Pro. Однією з ключових речей, на яку звернули увагу журналісти, є автономність: попри заяви Apple, навряд чи варто розраховувати на такий же час автономної роботи, яким могли похвалитися смартфони попереднього покоління. Всьому виною — активно рекламована підтримка 5G.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Apple Glass вирішать одну, але дуже серйозну проблему

За офіційними даними Apple, iPhone 12 mini може запропонувати найнижчі показники:

  • відтворення відео – до 15 годин;
  • перегляд відео в потоковому режимі – до 10 годин;
  • відтворення аудіо – до 50 годин.

В iPhone 12 і 12 Pro ситуація трохи краще:

  • відтворення відео – до 17 годин;
  • перегляд відео в потоковому режимі – до 11 годин;
  • відтворення аудіо – до 65 годин.

Найбільший iPhone 12 Pro Max забезпечує саме тривалий час автономної роботи:

  • відтворення відео – до 20 годин;
  • перегляд відео в потоковому режимі – до 12 годин;
  • відтворення аудіо – до 80 годин.

За словами журналіста Патріка Холланда (Patrick Holland) з CNet, автономності iPhone 12 і 12 Pro досить, щоб користуватися смартфоном 1,5 дня в звичайному режимі. Він також провів тест батареї з відтворенням відео: в режимі «літака» (без всякого бездротового зв’язку) і з яскравістю екрана в 50%. Смартфон iPhone 12 Pro пропрацював 15 годин 56 хвилин, а звичайний iPhone 12 – 17 годин 14 хвилин, що приблизно відповідає заявам Apple. Однак проблеми починаються з використанням 5G – нової функції цього сімейства смартфонів.

Співробітник The Verge Нілай Патель (Nilay Patel) написав: «Перевірити час автономної роботи iPhone 12 Pro було, ймовірно, найскладнішим справою, оскільки я живу далеко від покриття 5G, і я повернувся в Нью-Йорк за все на один день, щоб зняти оглядовий відеоролик. Але за цей один день мені здалося, що батарея iPhone 12 Pro розрядилася набагато швидше, ніж я очікував. Приблизно через 2,5 години включеного екрану у мене залишилося лише 18% заряду. Звичайно, ми часто використовували 5G для тестування, і до того ж використання міліметрового діапазону (mmWave) розряджає батарею ще швидше, тому важко сказати, наскільки це нормально. Я запитав Apple, і мені сказали, що, за оцінками компанії, люди зможуть користуватися апаратом цілий день. При моїй поточної самоізоляції, коли я майже весь час використовую Wi-Fi, це, безумовно, здається розумною оцінкою. Але в цілому, я думаю, час автономної роботи iPhone 12 Pro буде сильно відрізнятися для людей в залежності від того, як активно вони використовують 5G, особливо mmWave 5G. Я б виразно не очікував такого ж часу автономної роботи, який був на iPhone 11 ».

Також журналіст зазначив, що реклама 5G поки не особливо себе виправдовує: в Нью-Йорку «загальнонаціональне покриття» 5G від Verizon в діапазоні нижче 6 ГГц (Sub-6) в основному працює нормально. Мережа швидка, хоча iPhone 11 Pro в мережі AT & T LTE в багатьох випадках може забезпечити аналогічні показники. Режим mmWave журналіста і зовсім не вразив: зв’язок досить нестабільна. Так, в хороших умовах поряд з вишкою зв’язку апарат забезпечував до 2 Гбіт / с на завантаження і 40 Мбіт / с на завантаження, але варто було відійти на 30 метрів, і смартфон переключився в звичайний режим 5G. Більш того, використання mmWave виразно змусило телефон нагрітися, а батарея, по відчуттях, розряджалася швидше. До речі, співробітник Engadget Кріс Веласко (Chris Velazco) теж вказав, на кілька знизилися показники автономності.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Apple, нам всем срочно нужен дешёвый MacBook SE

При цьому Apple кладе в комплект тільки коротенький і тому не особливо зручний кабель Lighning – USB-C, а також більше не комплектує свої смартфони зарядними пристроями. За словами Apple, нею було випущено вже 2 млрд адаптерів живлення для iPhone (але при цьому вона забуває згадати, що близько 90% з цієї цифри мають роз’єм USB-A, а не USB-C, так що буде потрібно придбати перехідник). Якщо проблема з автономністю при роботі з 5G дійсно буде помітно проявлятися, власникам доведеться задуматися про покупку зручної зарядки — наприклад, бездротової, з інтерфейсом MagSafe. [via theverge]