Home / tech / microsoft / 13 функцій Windows 10, про які ви могли не знати – є навіть режим Бога

13 функцій Windows 10, про які ви могли не знати – є навіть режим Бога

У світі настільних ПК і ноутбуків Windows 10 – це операційна система, яка переважає з величезним відривом, і користуватися нею вміє практично кожен. Але, як і в будь-який ОС, тут є ряд прихованих, але дуже корисних функцій, про наявність яких ви могли навіть не здогадуватися.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Microsoft выпустила новую линейку Surface и наушники с Cortana

Наприклад, ви знали, що можна швидко перейти до документа або веб сторінці, яку ви відкривали кілька днів тому, більш ефективно організувати відкриті програми, легко робити скріншоти і відео з ігор, вести замітки, які потім можна переглядати на інших пристроях?

У цій статті я розповім про те, що це за функції і як їх знайти в Windows 10. Вони не так широко відомі, але точно допоможуть вам працювати ефективніше.

1. Ігровий режим

Почну, мабуть, з найбільш цінної фішки особисто для мене, як для геймера. Це спеціальне середовище під назвою «Ігровий режим» для любителів провести час інший за вбивствами віртуальних монстрів і порятунком світу.

Активується цей режим так: Параметри (клавіші Win + I) – Ігри – пункт «Режим гри».

Ігровий режим дозволяє підвищити швидкодію, перерозподіляючи ресурси системи. А по комбінації клавіш Win + G можна запустити Ігрову панель, яка дозволяє записувати ігрові ролики, робити скріншоти, спілкуватися з друзями з сервісу Xbox Live і навіть стріміть.

2. Налаштування конфіденційності

Microsoft нарешті змогла нормально реалізувати налаштування параметрів конфіденційності, але не особливо розповідає, як правильно ними користуватися. За замовчуванням Windows 10 збирає тонни інформації про вас і безсовісно зберігає все на своїх серверах.

Щоб по мінімуму ділитися своїми даними з «дрібном’якими», потрібно пройти по шляху Параметри (клавіші Win + I) – Конфіденційність.

Далі бажано заборонити ВСЕ пункти, особливо в розділах «Загальні», «Мова, рукописне введення і введення тексту» і «Розташування».

3. Режим Бога

Одна з найбільш прихованих і найпотужніших функцій під пафосною назвою «Режим бога» (GodMode) дозволяє вам отримати доступ до спеціального меню.

Тут в одному місці зібрано безліч тонких налаштувань системи, включаючи аналог TimeMachine. Відкрити це меню не так просто — потрібно створити в корені системного диска нову папку і перейменувати її в GodMode. {ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}.

У неї зміниться значок, а при відкритті запуститься симпатична просунута панель управління.

4. Віртуальні робочі столи

Робота з віртуальними робочими столами – одне з кращих нововведень Windows 10 в порівнянні з попередніми версіями. Уже сам факт їх підтримки – значний крок вперед, тому що у користувачів Mac OS X і Linux така можливість є вже давно.

Тепер ви можете, наприклад, розмістити якісь вікна і завдання на одному робочому столі, електронну пошту і Twitter – на іншому, а серфінг в інтернеті – на третьому.

Щоб скористатися цією функцією, клікніть по значку Подання завдань на панелі завдань (відразу праворуч від поля пошуку), або натисніть Win + Tab.

На екрані ви побачите напис Створити робочий стіл, під якою буде порожня область з плюсом. Можна просто по ній клікнути, а можна відразу перетягнути на неї будь-який додаток.

5. Друк в PDF

За допомогою віртуального принтера Microsoft Print to PDF ви можете «видрукувати» (фактично просто зберегти) документ в PDF без необхідності використовувати сторонні додатки.

Просто виберіть відповідний «принтер» в діалоговому вікні друку будь-якої програми. Це корисно для збереження і поширення документів без можливості редагування.

6. Гортання неактивних вікон

Коли-небудь стикалися з тим, що ви наводите курсор миші на вікно і намагаєтеся його прокрутити, але не можете, тому що воно неактивно?

Це можна виправити. Увімкніть функцію Прокручувати неактивні вікна при наведенні на них у вікні Параметри – Пристрої – Миша і сенсорна панель.

7. «Струс» для швидкого згортання всіх вікон

Якщо у вас відкрито багато вікон, можна навести курсор на рядок заголовка будь-якого з них, затиснути ліву кнопку миші і «розворушити» його.

Тут же всі інші вікна будуть згорнуті.

Можливо, буде потрібно трохи потренуватися – у мене, наприклад, з першого разу не вийшло. Якщо повторити струшування, вікна знову розгорнуться.

8. Секретне меню «Пуск»

Інтерфейс Windows 10 візуально відрізняється від попередніх версій операційної системи, але в цілому все працює однаково.

Правий клік по значку Windows в нижньому лівому кутку (або комбінація клавіш Win + X) відкриває контекстне меню. Воно дозволяє швидко здійснювати доступ до багатьох функцій управління (Програми та засоби, Командний рядок, Мережеві підключення і т.д.).

Це секретне меню позбавить від необхідності пробиратися до цих параметрів через лабіринти панелей і меню.

9. Швидкий обмін файлами з пристроями поблизу

Відкритим документом або фотографією можна швидко поділитися з пристроями неподалік, на зразок AirDrop у Apple.

Для використання цієї можливості включите параметр Обмін з пристроями поблизу в розділі Параметри – Система – Загальні можливості.

Після цього ви повинні бачити доступні для передачі пристрою поблизу при будь-якому натисканні кнопки Поділитися всюди, де вона є.

10. Темна тема і інші кольори

У Windows 10 у вас значно більше можливостей по управлінню колірними темами.

Відкрийте Параметри – Персоналізація – Кольори, і зможете вибрати світлу або темну тему. Вона змінює кольори меню Пуск, панелі завдань, провідника, меню параметрів і будь-яких інших програм, що використовують системні настройки.

Можна навіть вибрати для Windows одну тему, а для додатків – іншу. Причому крім темної і світлої тим можна розфарбувати операційну на свій смак: різноманітність кольорів просто вражає.

11. Хмарний буфер обміну

До оновлення в жовтні 2018 року буфер обміну Windows 10 нічим не відрізнявся від того, що було раніше.

Але сьогодні ви можете зберігати туди по кілька об’єктів і вставляти їх по різних пристроях. Для включення цього режиму відкрийте Параметри – Система – Буфер обміну і включіть параметри Журнал буфера обміну і Синхронізація між пристроями.

12. Шкала часу

Натиснувши на кнопку Подання завдань, ви побачите тимчасову шкалу з образами різних дій, які ви недавно виконували на своєму комп’ютері, таких як робота з документами та відвідування веб-сайтів. Якщо вона відсутня, включіть її в параметрах системи, як показано нижче.

Ця історія впорядкована за часом. Вона починається з поточного моменту і відмотується назад. Тут ви можете знайти документ, над яким ви працювали пару днів назад, або відкриту минулого тижня веб-сторінку, і знову туди зайти.

13. Записки на робочому столі

Про те, що в Windows 10 є вбудований додаток для ведення записів під назвою OneNote, знає практично кожен. Але іноді весь його потужний функціонал не потрібно — потрібно просто швидко щось записати і зберегти на майбутнє, як на паперових стікерах.

Тут і допоможе цей додаток. Воно дозволяє створювати короткі замітки, які, на відміну від паперових наклейок, можна синхронізувати між усіма пристроями з Windows 10.

Для запуску просто введіть в рядку пошуку Записки та клікніть по запропонованому варіанту. Щоб синхронізувати записки між кількома пристроями з Windows 10 під одним обліковим записом, при першому запуску буде потрібно прив’язка до аккаунту Microsoft.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Глава Microsoft Сатья Наделла «унизил» владельцев iPad

Так, з часів «Вісти» Windows стала дуже зручною для щоденного використання, не в останню чергу завдяки цим дрібним фішкам. Признавайтесь, знали про них до прочитання?