Home / apple / Що Apple представила на презентації 10 листопада?

Що Apple представила на презентації 10 листопада?

Онлайн-презентція знову пройшла в кампусі Apple Park

Процесор Apple M1

Apple почала презентацію з анонсу свого нового процесора M1, першого чіпа Apple Silicon для лінійки Mac. Apple заявляє, що процесор M1 забезпечує до 3,5 разів вищу продуктивність центрального чіпа, до 6 разів більш високу продуктивність графічного процесора і до 15 разів більш швидку роботу нейронного чіпа.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: При роботі в мережах 5G iPhone 12 розряджається за лічені години

Чіп M1 поєднує в собі відразу кілька процесорів

Apple підкреслює, що чіп M1 – перший у своєму роді, розроблений спеціально для Mac. Він оптимізований для комп’ютерів Mac, для яких критично важливі малий розмір і енергоефективність.

Чіп Apple M1 має вісім ядер — чотири високопродуктивні та чотири високоефективні ядра.

Що стосується графіки, система на чіпі M1 (так її правильно називати) включає в себе восьміядерний вбудований графічний процесор, який, за словами Apple, може обробляти кілька відеопотоків в 4K, ігри на максимальних налаштуваннях і багато іншого. Apple стверджує, що це «найшвидша інтегрована графіка в світі для персонального комп’ютера». M1 також вперше використовує Neural Engine від Apple для Mac з 16-ядерної архітектурою. Це потрібно для таких речей, як аналіз відео, розпізнавання голосу, обробка зображень і інших задач машинного навчання.

Нарешті, Apple підкреслила під час заходу, що macOS 11 Big Sur спроєктований з урахуванням всіх переваг нового процесора M1. Наприклад, це дозволило реалізувати швидке пробудження з режиму сну, поліпшену продуктивність Safari та навіть найкращий час автономної роботи.

Процесор M1 також дозволяє запускати на вашому Mac програми трьох різних типів:

  • Додатки для iPhone та iPad на Mac через Mac App Store;
  • Інструмент Rosetta 2 дозволяє запускати додатки, створені для комп’ютерів Mac на Intel, на Apple Silicon (причому іноді додатки працюють в Rosetta з M1 краще, ніж з Intel);
  • Універсальні програми — це програми, створені для процесорів Apple Silicon і Intel, які можна завантажити з Mac App Store або з Інтернету.

Apple також оголосила, що macOS 11 Big Sur буде офіційно доступна для всіх у четвер, 12 листопада.

Також Apple представила нові комп’ютери на Apple Silicon. Їх три.

Новий MacBook Air 2020

Зовні MacBook Air не сильно змінився, усередині це зовсім інший комп’ютер

Першим представленим Mac на M1 став новий MacBook Air. Apple заявляє, що новий 8-ядерний процесор працює до 3,5 разів швидше, ніж Intel в попередньому MacBook Air, а 8-ядерний графічний процесор працює до 5 разів швидше. За словами Apple, контролер пам’яті мікросхеми M1 і новітня флеш-технологія забезпечують до 2 разів вищу продуктивність SSD.

Примітно, що MacBook Air не має активної системи охолодження (вентилятора), тому він залишається повністю безшумним незалежно від робочого навантаження. Дизайн нового MacBook Air багато в чому ідентичний MacBook Air попереднього покоління. Збоку ви знайдете два порти USB-C з підтримкою Thunderbolt 3 і USB 4.

Але в чому дійсно проявляється новий MacBook Air, так це в показниках часу автономної роботи. За даними Apple, новий MacBook Air забезпечує до 15 годин перегляду веб-сторінок і до 18 годин відтворення відео. Це більше, ніж у MacBook Air 2020 року на Intel, який забезпечує лише 12 годин автономної роботи.

Ціна MacBook Air

Новий MacBook Air буде продаватися за ціною від 33 999 гривень, але поки недоступний для замовлення. У базовій конфігурації ви отримуєте 8 Гб оперативної пам’яті, 8-ядерний центральний процесор, 7-ядерний графічний процесор і 256 ГБ пам’яті. Ви можете оновити модифікацію до 16 ГБ оперативної пам’яті, до 8-ядерного графічного процесора і до 2 ТБ сховища SSD.

Новий Mac mini 2020

Після представлення MacBook Air Apple несподівано показала новий Mac mini на базі процесора M1. Новий Mac mini знову оснащений 8-ядерним процесором в парі з 8-ядерним графічним процесором, і, за оцінками Apple, він в 3 рази швидше, ніж Mac mini попереднього покоління з процесором Intel.

Apple заявляє, що новий Mac mini також відрізняється поліпшеним дизайном, який допомагає підтримувати пікову продуктивність без перегріву і зайвого шуму. Також є підтримка дисплеїв 6K, включаючи Pro Display XDR, і можливість підключення до Wi-Fi 6. Новий Mac mini оснащений двома портами USB-C на задній панелі, які підтримують Thunderbolt 3 і USB 4, а також двома портами USB-A, HDMI 2.0 і роз’ємом для навушників 3,5 мм.

Новий Mac mini можна буде використовувати навіть з Pro Display XDR

Ціна Mac mini 2020

У США Mac mini помітно впала: базова модель тепер коштує від 699 доларів, що на 100 доларів більше, ніж у моделі на Intel. Але в Росії через коливання курсів валют комп’ютер навіть подорожчав і тепер коштує від 19 999 гривень. Базова конфігурація пропонує процесор M1 з 8-ядерним процесором і 8-ядерною графікою, 8 ГБ оперативної пам’яті і 256 ГБ SD. Доступний апгрейд до 2 ТБ сховища SSD і до 16 ГБ оперативної пам’яті.

Новий 13-дюймовий MacBook Pro 2020

І останнє, але не менш важливе: Apple представила новий 13-дюймовий MacBook Pro на базі того ж процесора M1 з 8-ядерним процесором і 8-ядерним графічним процесором. Apple заявляє, що новий MacBook Pro до 2,8 разів швидше попереднього покоління з точки зору продуктивності процесора і до 5 разів швидше, якщо говорити про продуктивність графічного процесора.

MacBook Pro оснащений новою активною системою охолодження, яка повинна допомогти в регулюванні температури на пікових навантаженнях. Буде цікаво подивитися, як MacBook Pro і його нова крута система здатні витримувати важкі робочі навантаження з процесором M1 в порівнянні з MacBook Air без вентилятора.

Новий MacBook Pro створювався під macOS Big Sur (ну і вона під нього)

MacBook Pro 13 2020 просто монстр з точки зору часу автономної роботи: Apple заявляє, що він пропрацює до 17 годин в режимі перегляду веб-сторінок і 20 годин в режимі відтворення відео.

Це вдвічі більше часу, ніж у попереднього MacBook Pro, і саме тривалий час автономної роботи для Mac за всю історію. Новий MacBook Pro оснащений двома портами USB-C з підтримкою Thunderbolt 3 і USB 4.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Для ремонту камери iPhone 12 необхідно використовувати пропрієтарне рішення Apple System Configuration, при простій заміні — камера не працює

Ціна MacBook Pro 2020

Новий MacBook Pro буде продаватися за ціною від 50 999 гривень за 8-ядерну конфігурацію з 8 ГБ оперативної пам’яті і 256 ГБ пам’яті. Ви зможете оновити її до 2 ТБ сховища SSD і до 16 ГБ оперативної пам’яті при оформленні замовлення.