Home / новини / Українець Іван Куцкір створив Photopea – «безкоштовний Photoshop». Робить проєкт поодинці, заробляє $ 1 млн на рік

Українець Іван Куцкір створив Photopea – «безкоштовний Photoshop». Робить проєкт поодинці, заробляє $ 1 млн на рік

У 2016 році українець Іван Куцкір запустив вебдодаток Photopea.com. Це повноцінний редактор зображень, який працює в браузері, абсолютно безкоштовний. На сьогодні продукт приносить Івану $ 1 млн на рік. При цьому у Куцкіра немає офісу, співробітників та інших обов’язкових атрибутів бізнесу – він все робить сам.

Карманный рн метр – это один из трех разновидностей (есть еще портативные и лабораторные) ph-метров, которые представлены в широком ассортименте на сайте компании ЭкоИнструмент – официального дистрибьютора таких производителей ph метров, как HANNA Instruments, Ebro, HACH.

Трохи біографії

Івану Куцкіру 30 років. Він народився в Україні, але у 2002 році переїхав до Чехії.

«Я народився в Україні та жив там до 11 років. Мої спогади про неї дуже хороші. Я добре читаю і розмовляю українською, але повільно друкую на кирилиці, тому що мені ніколи не доводилося її використовувати – коли я жив в Україні, комп’ютерів і телефонів ще не було. Як мінімум раз на рік я їжджу в Закарпаття, де живуть мої бабуся і дідусь. А минулого літа вперше в житті побував в Києві », – розповідає Іван.

Після закінчення школи у 2009 році переїхав з Костелець-над-Орлици в Прагу, щоб отримати вищу освіту за спеціальністю програмування.

До Photopea Іван займався розробкою флеш-ігор, якими на початку 2000-х буквально кишів інтернет. Такі ігри монетизували шляхом показу в них банерної реклами. В майбутньому глибокі пізнання в даній моделі монетизації знадобляться Куцкіру для його графічного вебредактора.

У своїй роботі Іван багато використовував Photoshop і дуже добре його вивчив. У якийсь момент йому стало цікаво, чи можливо парсити .psd файли в браузері. Він створив простенький вебінструмент, в якому можна було відкривати .psd і завантажувати окремо все його шари. Це був лише початок – програміст загорівся ідеєю розробити безкоштовний аналог Photoshop, який працював би повністю через браузер.

На той момент Куцкір працював ще над 20 проєктами. Однак найбільше задоволення йому приносила саме Photopea, тому він вирішив сконцентруватися на ній. «Я знаю, що створюю унікальний інструмент, й це мотивує мене продовжувати», – розповів він в інтерв’ю Lunadio.

Photopea від $ 0 до $ 1 млн на рік

Над проєктом Photopea Іван почав працювати 7 років тому, а монетизацію запустив 4 роки тому. На сьогодні додаток стало основним джерелом його доходу: за 2020 рік Іван заробив на Photopea $ 500 000.

У Photopea три джерела доходу:

практично 90% грошей приносить показ реклами в додатку,
також є преміумпередплати – користувачі можуть оформити її, щоб не бачити в Photopea рекламу,
продаж ліцензій – Photopea можна кастомізувати під свій проєкт і інтегрувати через API. За такі інтеграції Куцкір стягує щомісячну плату.
Доходи стартапу постійно зростають. За останні 12 місяців Іван вперше заробив майже $ 1 млн. Про це він розповів в коментарі на Hacker News. Скріншоти його коментарів опублікував серійний підприємець Пітер Левелс, відомий за такими проєктами, як Nomad List і Remote OK.

https://twitter.com/levelsio/status/1381584225380528129

«Я в захваті від цього проєкту з багатьох причин: розвиток по моделі бутстрепінгу, без фінансування, без фреймворків, без команди з доходом – $ 1 млн на рік. Силами інтернету, особистої допитливості та наполегливості зробити те, що просто працює. Я сам багато років використовую Photopea.com майже кожен день », – написав Левелс.

«Коли починаєш власний проєкт, ти не можеш знати напевно, чи зможеш коли-небудь заробляти $ 250 000 на рік. Інша справа, якщо влаштуватися на роботу – тоді ти можеш бути впевнений, що ніколи не заробиш більше $ 250 000 на рік », – зазначає Іван.

Йому вдалося заробити ще більше – і не за наймом. Photopea швидко росла: якщо у 2018 році вона приносила всього $ 20 000 в рік, то вже через два роки цей показник зріс у 25 разів!

Ні офісу, ні співробітників, ні маркетингу

На сьогодні у Photopea 300 000 активних користувачів в день. В середньому вони проводять в додатку 45 000 годин щодня. При цьому матеріальні витрати Куцкір на підтримку проєкту більш ніж скромні: $ 45 в рік за сервер.

«Весь рендерінг відбувається безпосередньо в браузері користувача. Немає бази даних, бекенду. Я плачу тільки за хостинг скриптів на Javascript і статичних файлів », – розповів Куцкір в інтерв’ю.

Інших статей витрат у проєкту просто немає: ні офісу, ні співробітників – Іван все ці сім років працював і продовжує працювати над Photopea поодинці.

«Спочатку я думав, що це недолік. Я не хотів, щоб мої клієнти знали, що я єдиний, хто стоїть за проєктом. Я боявся, як вони відреагують, коли дізнаються, що є тільки я і мій старенький ноутбук за $ 500 », – розповів він Lunadio.

Але з часом думка Куцкіра змінилося. Він зрозумів, що не повинен соромитися того, що йому ніхто не допомагає. Навіть навпаки – це його перевага.

У Photopea також немає маркетингових бюджетів та стратегії просування. В основному люди приходять за порадою знайомих, з органічного пошуку. Все, що Куцкір робить – іноді ділиться новими фічами на Reddit, Twitter, Facebook, зрідка на Hacker News.

Кілька років тому Іван опублікував проєкт на Product Hunt і не отримав жодного результату. А минулого року випадковий користувач Photopea, у якого на майданчику всього 10 фоловерів, перепостив проєкт, й він тут же увійшов в топ-4 проєктів тижня з більш ніж 1000 голосів. Тому мудровані маркетингові стратегії Іван не розробляє – для зростання проєкту він використовує інший підхід.

«Потрібно починати з малого і додавати функції в процесі. Я зрозумів, що немає нічого поганого в тому, щоб запустити додаток до того, як ти будеш на 100% їм задоволений. Я дотепер так працюю. Я не намагаюся досягти досконалості. Я запускаю функцію відразу, як вона заробила, і чекаю фідбек », – розповів він.

Запити на нові фічі Куцкір збирає через GitHub. Люди повідомляють через нього про баги та пишуть свої побажання. Цікаво, що 80% користувачів Photopea тільки заради цього і завели собі аккаунти на GitHub. Іван вибирає запити, які здаються йому найбільш надихаючими на поточний момент, і приступає до їх реалізації.

«Тут немає ніякого секрету успіху. Ти просто робиш те, що потрібно людям », – підсумував він.

[via ain]