Home / новини / SpaceX веде переговори про будівництво нової фабрики ракет

SpaceX веде переговори про будівництво нової фабрики ракет

Угоду між міською владою і космічною компанією може бути укладено вже в лютому

SpaceX збирається побудувати нову фабрику ракет і налагодити на ній  складання величезної ракети нового покоління Starship. Раніше так плани були щодо Лос-Анджелесу, але переговори з мерією зірвалися, пише HighTech Plus.

Космічна компанія Ілона Маска вже кілька років планує збудувати нову фабрику для виробництва ракет. У 2018 компанія отримала попереднє добро на будівництво в порту Лос-Анджелеса. Адміністрація міста і порту вже підписали угоду про передачу в оренду території строком на десять років, але SpaceX відмовилася від угоди, хоча міська влада сприйняла цю пропозицію з великим ентузіазмом. Вартість оренди, яку тоді встановили сторони – $1,4 млрд на рік. Тепер переговори відновилися.

 «Ми розуміємо важливість будівництва Starship в районі Сан-Педро, – сказав Джо Баскіано, член міської ради Лос-Анджелеса. – Якщо Сан-Педро підійде Ілону Маску, він підійде й іншим інноваторам».

SpaceX вже орендує понад три гектари землі в Сан-Педро, однак компанія здебільшого використовує цю ділянку в якості перевалочного пункту, коли потрібно відправити в штаб-квартиру SpaceX ракети-носії, що приземлилися на плавучу платформу. Нова угода додасть ще 7,2 гектари в центрі порту Лос-Анджелеса, на острові Термінал.

Керівництво компанії поки ніяк не прокоментувало угоду, повідомляє CNBC. Представник порту Філліп Санфілд підтвердив факт переговорів.

Як розповів працівник міської ради ЛА, 2 тижні тому до нього прийшов Брет Йонсен, фінансовий директор SpaceX, і вибачився за те, що компанія відмовилася в минулому від оренди. Він додав, що у SpaceX зараз з’явилося нове бачення розробки космічного корабля Starship. Досі багаторазову ракету, призначену для перевезення 1000 пасажирів, будували і тестували на майданчиках в Техасі та Флориді. Але більшість співробітників компанії працює в штаб-квартирі неподалік від порту, тож SpaceX цікавиться цією землею, вважає Баскіано.

Сторони домовилися про швидке підписання договору, оскільки SpaceX хоче почати роботи протягом найближчих трьох місяців. Угода може відбутися вже наприкінці лютого.

«Хочу сказати Ілону Маску та іншим інноваторам: якщо ви хочете спробувати щось нове, приходьте в мій округ, – заявив Баскіано. – Ми не станемо заважати».

У жовтні керівництво SpaceX розповіло, що буде використовувати Spaceship не тільки для польотів на Місяць і Марс, але і в межах Землі. [via https://mind.ua/]