Home / новини / Я вже хочу цей годинник Huawei. Вони вимірюють тиск та вміст жиру в організмі

Я вже хочу цей годинник Huawei. Вони вимірюють тиск та вміст жиру в організмі

Huawei Watch D — другий смарт-годинник на ринку з функцією вимірювання тиску

Якщо ви попросите мене допомогти з вибором між смарт-годинником та фітнес-браслетом, я однозначно проголосую за фітнес-браслет. У більшості випадків вони і дешевші, і функціональніші, і просто зручніші. Тому що до 5 тисяч рублів ви не знайдете жодного смарт-годинника, який би заміряв рівень кисню в крові і дозволяв оплачувати покупки безконтактним способом. А серед фітнес-браслетів таких просто хоч греблю гати. Але з будь-якого правила бувають винятки, і, здається, Huawei готується такий виняток уявити.


  • PhotoFlex® Turb – це фактично аналог photoFlex® рН, але на відміну від нього має інфрачервоне (ІК) джерело світла для нефелометричного вимірювання каламутності (90 °), відповідно до вимог DIN 27027 / ISO 7027. Його точність відповідає лабораторним приладам при вимірюванні каламутності. Більш детально – на сайті офіційного дистриб’ютора WTW в Україні – в компанії ЕКОІНСТРУМЕНТ.

Huawei Watch D – це новий смарт-годинник компанії, який вийдуть зовсім скоро. Але їхня ключова фішка не в новизні, а у функціональних можливостях. Тому що це буде один з небагатьох на ринку розумного годинника, здатного, по-перше, вимірювати кров’яний тиск, а, по-друге, аналізувати рівень підшкірного жиру. Втім, все по порядку.

Годинник із вимірюванням тиску

Вимір кров’яного тиску – функція не унікальна. Вперше вона з’явилася у смарт-годиннику Samsung Galaxy. З того часу минуло вже кілька років, але принцип виміру не змінився. Годинник заміряє силу кровотоку і, покладаючись на просунуті алгоритми, інтерпретують її в інформацію про тиск користувача. А, щоб не припуститися помилки, Galaxy Watch вимагають регулярного калібрування з використанням повноцінного тонометра.

Galaxy Watch теж вміють вимірювати тиск

Швидше за все, Huawei Watch D працюватимуть приблизно за тим самим принципом. Зрештою, кровообіг — це єдине джерело інформації про тиск, яке взагалі доступне годинникам. Отже, і новинка Huawei теж аналізуватиме цей показник за тією ж ознакою. Питання лише в тому, чи вимагатимуть Huawei Watch D калібрувати їх з використанням тонометра. З одного боку, це гарантує більш високу точність, але з іншого, робить використання годинника менш зручним.

Така можливість вимірювати тиск за допомогою годинника – дуже цінна. Особливо, якщо ця функція працює у фоновому режимі. Адже дуже зручно мати уявлення про свій тиск у розрізі якогось тривалого проміжку часу. Зрештою, саме для цієї мети виконується така процедура, як ДМАТ (добовий моніторинг артеріального тиску). Саме на її основі (у тому числі, але не лише) лікарі складають думку про схильність пацієнта до гіпертонії.

Як визначити жир в організмі?

Інша крута фішка, яка має з’явитися в Huawei Watch D, – це функція вимірювання вмісту жиру. Такого зараз взагалі не пропонує жоден смарт-годинник на ринку. Хіба що розумні ваги. Вони пропускають через людське тіло електричний струм малої напруги, тому сам користувач нічого не відчуває, але за рахунок цього визначають показники м’язової маси, кісток, води і жиру. Дуже зручно для тих, хто на сушінні або, навпаки, на наборі ваги.

У ремінець манжету не вбудувати, тому висока ймовірність, що Huawei Watch D орієнтуватимуться на силу кровотоку

Наскільки точні будуть вимірювання годинника, сказати складно. Все-таки навіть найбільш просунуті ваги часто помиляються, а вже там електроди і начинка, яка відповідає за сканування, явно більше, ніж у Huawei Watch D. Але Huawei має власну лабораторію, яка займається науковими дослідженнями і розробками в області медичної електроніки. Тому висока ймовірність, що новий вироб китайського бренду вийде.

Ну, а як вишенька на торті підходить незвичайний дизайн Huawei Watch D. У той час, як більшість виробників орієнтується на круглий дизайн, який робить їх смарт-годинник схожими на аналогові рішення, Huawei вирішила відійти від прийнятих в галузі канонів і випустити прямокутну модель . Виглядає це дуже свіжо та цікаво, не кажучи вже про збільшення корисної площі дисплея. Головне, щоб китайці ціну не заломили, а зберегли в межах розумного.