Home / google / Судний день для ІТ-гігантів: як Google програв у європейському суді

Судний день для ІТ-гігантів: як Google програв у європейському суді

Рішення суду обіцяє техкорпораціям серйозний головний біль на найпривабливішому для них ринку.

  • Цифровий локальний аналізатор від компанії HACH Amtax sc з газочутливим електродом призначений для високоточного визначення концентрації амонію безпосередньо в резервуарі. Amtax sc можна під’єднати до SC200 (необхідний блок живлення) або контролеру SC1000, щоб забезпечити універсальні варіанти виходу, включаючи вихід 4-20 мА, Modbus RS485, Profibus або HART.

Американська корпорація Google програла в Європі апеляцію у справі про штраф у 2,4 мільярда євро за порушення антимонопольного законодавства. Ця справа створює прецедент та обіцяє серйозні проблеми для інших технологічних гігантів.

Юридичний прецедент

Європейський суд загальної юрисдикції відхилив апеляцію Google, подану на рішення Єврокомісії у 2017 році оштрафувати компанію на 2,42 мільярди євро за порушення антимонопольного законодавства.

Єврокомісія дійшла висновку, що Google зловживав своїм домінантним становищем на ринку, надаючи перевагу в пошуковій видачі власному продукту Google Shopping на шкоду іншим агрегаторам товарів.

Так, у середньому посилання на найпопулярніший агрегатор товарів, що не належить Google, опинялося лише на четвертій сторінці пошуку.

Суд загальної юрисдикції 10 листопада 2021 року ухвалив, що Google, надаючи перевагу власному сервісу порівняння цін на товари, використовуючи для цього спеціальні алгоритми, “по суті уникнула конкуренції”.

https://twitter.com/EUCourtPress/status/1458376992756277249

Єврокомісія чітко оцінила негативні наслідки від такої політики Google, вирішили європейські судді. Під час подання апеляції Google наполягав, що просування власного сервісу на шкоду сервісам сторонніх компаній принесло користь користувачам, але суд не знайшов доказів цього. Таким чином, суд повністю підтримав рішення Єврокомісії, залишивши чинним і призначений нею розмір штрафу. Незважаючи на майбутню апеляцію Google до вищої судової інстанції ЄС – Суду Європейського Союзу, суд загальної юрисдикції наказав Google уже зараз виправити алгоритми, за які його оштрафували.

Google повідомив у відповідь, що все давно виправлено. Однак поразка загрожує компанії новими перевірками – не тільки того, як вона видає свій шопінг-сервіс у пошукових результатах, але й інших преференцій власним агрегаторам на шкоду конкурентам – від сервісу бронювання готелів та авіаквитків до оголошень про найм на роботу.

Це перше судове рішення у серії юридичних спорів між Єврокомісією та Google. З 2017 року влада ЄС наклала на IT-гіганта кілька штрафів, деякі з яких є історичними. На цей момент сума трьох штрафів становить понад вісім мільярдів євро. Зокрема, штраф, накладений на концерн у 2018 році за угоду з керівництвом операційної системи Android, за якою Google автоматично став єдиною пошуковою системою для смартфонів із цим програмним забезпеченням, становив рекордні 4,34 мільярда євро.

За кілька місяців до них додався ще один штраф на 1,49 мільярда євро за порушення правил конкуренції під час укладання рекламних контрактів. У Брюсселі вирішили, що Google незаконно перешкоджав іншим постачальникам розміщувати рекламу в пошукових системах сервісу AdSense for Search.

Те, як технологічні гіганти поводяться з даними користувачів та конкурентами – основа бізнесу, і тому сьогоднішнє рішення є юридичним прецедентом і обіцяє їм серйозний головний біль у Європі – на найпривабливішому для них ринку, де проживає майже півмільярда потенційних клієнтів з доходом значно вищим за середній на планеті.

Нагадаємо, що у жовтні 136 держав, на які припадає понад 90 відсотків світового ВВП, уклали угоду про єдину ставку корпоративного податку щонайменше у 15 відсотків. Ця домовленість спрямована на боротьбу з ухиленням від сплати зборів міжнародними корпораціями. Ініціативу підписали й ті країни, які спочатку були проти податкової реформи, наприклад, Угорщина, Ірландія та Естонія – зручні хаби для IT-гігантів. [via korrespondent]