Home / apple / Apple випустила першу публічну iOS 15 для всіх бажаючих: огляд

Apple випустила першу публічну iOS 15 для всіх бажаючих: огляд

Одним з найбільш довгоочікуваних анонсів презентації Apple 7 червня, яка відкрила конференцію розробників WWDC 2021, була саме iOS 15. Системі пророкували допрацьовані віджети, нові значки домашнього екрану до ладу Mac і не тільки.

ФІП ФОРТЕ дог від аргентинської компанії ZooVet є унікальним за своїм складом препаратом з широким спектром дії проти зовнішніх паразитів собак. Він знищує кліщів, знищує бліх, пригнічує розвиток яєць та личинок та відлякує москітів, комарів та мух. Комбінація таких активнодіючих речовин, як флуазурон, імідаклоприд та перметрин забезпечує надійний і комплексний захист від бліх, вошей, волосоїдів, іксодових, саркоптоїдних та хейлетидних кліщів. Препарат виявляє інсектицидну і репелентну дію на двокрилі комахи: комарі, москіти, мухи жигалки та хатні мухи. Завдяки такій дії знижується ризик передачі трансмісивних захворювань собак (бабезіоз, бореліоз, дирофіляріоз, ерліхіоз, лейшманіоз, рикетсіоз). Після місцевого застосування активні компоненти імідаклоприд та перметрин, швидко розповсюджуються по поверхні тіла тварини та, утримуючись в епідермісі, волосяних цибулинах і сальних залозах, виявляють тривалу (до 4 тижнів) контактну інсектоакарицидну і репелентну дію. Запитайте про FipForte – чудовий засіб від бліх для собак у свого ветеринара.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чи правда, що iPhone 12 швидше найпершого iPhone всього в 2 рази?

Шкода, під час представлення iOS 15 в Apple сконцентрувалися на нових соціальних можливостях FaceTime та iMessage, які не так вже актуальні на пострадянському просторі. Довелося докопуватися до істини самостійно.

У цьому матеріалі ми зібрали всі найбільш важливі особливості iOS 15, які вже є в першій беті для розробників.

1. Новий дизайн «Налаштувань»

Перше, що відразу ж привертає увагу, – злегка перероблений дизайн меню «Налаштування». Пункти тепер вдало вписані в плашки розділів із закругленими кутами. Раніше точно так же були реалізовані «Нотатки». Прийом звичний.

2. Набір режимів «Фокусування»

Apple розширила «повноваження» режиму “Не турбувати” до рівня «Фокусування». Новий розділ «Налаштувань» дає можливість не просто тимчасово заглушити виклики та вхідні повідомлення на певний час, але й налаштувати декілька сценаріїв цього.

У стандарті «Фокусування» пропонує зосередитися на «Особистому часі», «Роботі» або «Сні». Кожен з режимів вийде індивідуально налаштувати в залежності від індивідуальних потреб: вибрати дозволені контакти та софт.

Є можливість створювати власні режими, а перемикатися між усіма вийде через «Пункт управління».

3. Перероблена «Погода»

Розробники істотно переробили додаток «Погода». Воно, як і раніше, тягне дані з The Weather Channel. Втім, це не завадило йому стати більш цікавим у візуальному плані та значно підвищити свою інформативність.

У програмі з’явилося помітно більше варіантів для графічного представлення даних. На окрему увагу заслуговують погодні карти, які показують умови в конкретному регіоні, прилеглих містах, по визначених маршрутах.

Загалом, необхідність в сторонніх рішеннях для контролю погоди, як мені здається, тепер відпала зовсім.

4. Теги та згадки в «Нотатках»

У «Нотатках» з’явилися теги (через #) та згадки (через @). Перше нововведення особисто мені здається куди більш корисним. Воно відкриває додаткові можливості для сортування всіх своїх записів – це особливо круто, якщо їх дуже багато.

Що стосується згадок, то вони корисні для спільного редагування записів, чим сам я сильно активно не користуюся. Можна залишити згадку біля конкретної правки або нової інформації, щоб додатково вказати на неї.

В іншому в «Нотатках» лише дрібні доопрацювання начебто нового значка для кнопки чек-листів і пари інших функцій.

5. Перероблений «Центр повідомлень»

Одним з наших побажань до iOS 15 дійсно був перероблений «Центр повідомлень», який дозволив би спростити взаємодію з величезним числом повідомлень, що потрапляють до нього. І воно дійсно знайшло життя.

З одного боку, «Центр повідомлень» змінився зовні: став більш компактним та візуально інформативним. З іншого боку, він навчився інтелектуально групувати повідомлення, що надходять та виводити найбільш важливі у верхній частині списку.

Також з’явилася можливість доставки нетермінових повідомлень однією пачкою за часом. Це встановлюється в «Налаштуваннях».

6. Новий досвід використання Safari

В iOS 15 істотно змінився браузер Safari. Для початку варто відзначити, що він отримав нову стартову сторінку з гнучким налаштуванням, з якою багато хто вже встиг познайомитися по 14 версії програми з macOS. Її параметри синхронізуються.

Втім, куди цікавіше перенесення адресного рядка в нижню частину інтерфейсу у вигляді плаваючої плашки. Вона зникає під час гортання сторінки та з’являється знову, коли це потрібно. З великим екраном вона куди зручніше.

Круто реалізовано перемикання між вкладками. Можна перегортати їх горизонтальним змахуванням по цією панелі.

7. Spotlight вже навчили шукати в «Фото»

Фірмова пошукова система в iOS 15 стає більш функціональною. Зокрема, зараз вона вже вміє шукати знімки за місцем розташування, чого, якщо мені не зраджує пам’ять, раніше не було. Можна також знайти людей або якісь об’єкти.

Надалі Spotlight буде виводити картки по відомим особистостям, що на цей час не працює. З’явиться і розпізнавання тексту в записах від руки на знімках, що навряд чи швидко адаптують для української мови.

Загалом, Spotlight буде все більш та більш корисним. Схоже, пора й самому починати ним користуватися через стільки років.

8. В iOS 15 з’явилися нові віджети

Так, в iOS 15 віджети поки не стали більш функціональними. На них не з’явилися кнопки для активних дій. Наприклад, плашка «Музики» не отримала клавіші керування відтворенням. Це – або тверда позиція Apple, або руки поки не дійшли.

Втім, круто, що список стандартних віджетів поступово розширюється. В iOS 15 з’явилися нові плашки для «локатора», «Контактів», App Store, «Пошти», «Сну» і так далі. Деякі старі також переробили – наприклад, «Погоду» та «Файли».

Проте важливо розуміти, що не всі нові віджети нормально працюють в першій беті. Поки 50 на 50.

9. Dolby Atmos та Lossless для «Музики»

iOS 15 (як й останні версії iOS 14) стали новим кроком для музичного стрімінгового сервісу Apple Music. Він почав працювати з просторовим відтворенням в рамках Dolby Atmos і композиціями без стиснення в форматі Lossless.

Активувати обидві нові можливості для «Музики» вийде через відповідний розділ в «Налаштуваннях». Тут же можна вибрати параметри завантаження треків в новому для сервісу як через Wi-Fi та стільникові мережі.

Втім, важливо розуміти, що далеко не у всіх навушниках вся ця краса зможе повною мірою проявитися.

10. Ви можете дублювати ярлики на робочих столах

Цікавою особливістю iOS 15 стала можливість дублювання ярликів програм на робочих столах. Щоб додати додатковий значок, досить перетягнути його з «Бібліотеки додатків». Це зручно для формування домашнього екрану.

11. Ефекти аудіо та відео під час дзвінків

Під час голосового або відеодзвінка за допомогою стандартних або сторонніх соціальних сервісів в «Пункті управління» можна вибрати ефекти для аудіо або відео. Для цього в ньому з’являються відповідні плашки.

Наприклад, можна використовувати ефект «Ізоляція голосу», який дає можливість заглушити сторонні звуки за аналогією з ANC в AirPods Pro та AirPods Max. Це круто для регулярних дзвінків через iPhone.

У відеозв’язку можна використовувати режим «Портрет» в реальному часі – такий же, як в «Камері».

12. Живе «Спілкування» в «Перекладачі»

У додатку «Перекладач» з’явився режим живого спілкування. Для нього виділили відповідний розділ, який допомагає дуже просто розмовляти з випадковими зустрічними на вулиці або в інших ситуаціях. Це може бути дуже зручно.

13. У «Фото» з’явилися Exif та редактор спогадів

Важливим нововведенням додатку «Фото» виявилося відображення метаданих Exif без будь-яких сторонніх інструментів. Більш того, в програмі також з’явився редактор спогадів з можливість додавання улюбленої музики.

14. При виділенні тексту з’явилася нова лупа

Кажуть, що вона спрощує переміщення курсору в потрібне місце. Втім, сам вважаю це нововведення не особливо корисним. Здається, що курсор за допомогою віртуального трекпаду відмінно контролюється й без цього.

15. Окремий додаток «Лупа»

Воно призначене для збільшення будь-якої інформації. Раніше ця ж можливість в більш спрощеному вигляді була в «Пункті управління». Тепер же це окремий додаток з масою додаткових фішок. Корисних і не дуже.

16. Фішки конфіденційності в iCloud

Однією з важливих особливостей конфіденційності стала фішка приховування особистої адреси електронної пошти за допомогою випадковим чином згенерованих мейлів. За це, наскільки зараз зрозуміло, не потрібно доплачувати. Включити або відключити цю функцію можна в розділі iCloud.

17. Перероблений редактор мімодзі

В його рамках з’явилося достатньо нових фішок. У їх числі навіть можливість прикрасити свої очі в різні кольори. Все це дозволяє створити максимально близький до свого образу віртуальний аватар.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Тім Кук порадив Цукербергу видалити з Facebook дані від сторонніх додатків

Не найважливіші для нас нововведення iOS 15

  1. Соціальні фішки FaceTime. Під час анонсу iOS 15 вже детально розписували їх усі. За допомогою нього тепер можна спільно слухати музику, переглядати фільми. З’явився ефект присутності в одному приміщенні.
  2. Нововведення iMessage. Фірмовий месенджер став більш повнофункціональним і цікавим. Втім, це навряд чи вплине на його регулярне використання на території пострадянського простору.
  3. Нові особливості «Карт». Шкода, але фірмовий навігаційний сервіс Apple все ще занадто неінформативний на території України та найближчих країн. Тому нові тривимірні види та інше поки для нас абсолютно повз.
  4. Паспорти та інше в Wallet. Apple розширює функціональність фірмового гаманця на території США. Надалі в нього вийде додати ключі, що підтверджують особу документи та інше.