Главная / новости / Кіберполіції обшукала IT-компанію MGID, яку підозрюють в «фінансуванні злочинних сайтів»

Кіберполіції обшукала IT-компанію MGID, яку підозрюють в «фінансуванні злочинних сайтів»

28 лютого Кіберполіція повідомила про проведення обшуків в інтернет-агентствах. Вони нібито забезпечували рекламу на онлайн-кінотеатрах і передавали частину прибутку власникам піратських ресурсів.

Обновленная модель с проверенной оптикой. Серия мутномеров TL (TL2300) — это проверенная годами оптическая схема, дополненная функциями, необходимыми современному прибору. Прибор получил большой сенсорный экран, память и USB-порты, а также новые возможности измерений. Мутномер сохранил уникальную оптику от модели 2100, на замену которой он создан. Стандартно предусмотрена калибровка по пяти точкам, по фирменным стандартам StablCal®. Также заложена возможность калибровки по суспензиям формазина, которые пользователь готовит самостоятельно из маточного раствора 4000 ЕМФ, а также по суспензиям стирол-дивинилбензола (стандарты AMCO). После калибровки прибор предлагает проверить правильность калибровки по вторичным стандартам Gelex. Для поддержания точности измерений прибор имеет функцию проверки по вторичным стандартам Gelex (или по первичным StablCal).

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як я отримав права на фільм за оповіданням Стівена Кінга за $ 1: цікаве інтерв’ю

Розміщення реклами на веб-сайтах і її оплата здійснювалася за допомогою платформи нативної реклами, яка є міжнародним і входить до трійки світових лідерів на ринку за охопленням аудиторії. Оплата за рекламу надходила на електронні гаманці публікаторів.

Оголошення нібито в основному стосувалися просування онлайн-казино, але «крутили» і рекламу відомих брендів. Офіси агентств розміщувалися в центрі Києва, як мінімум один — в бізнес-центрі «Леонардо», повідомляється в сюжеті каналу «1 + 1». При цьому ролик з’явився в ефірі ще ввечері 27 лютого, до публікації релізу правоохоронців.

Кого обшукали та чому?

У публікації Кіберполіції є фото одного з обшуків, але не названа компанія.

На фото — український офіс IT-компанії MGID, яка продає рішення для нативної реклами з сукупним охопленням понад 850 млн осіб. Її платформа дозволяє зорієнтувати оголошення на потрібну аудиторію і задавати інші параметри кампаній для показу в рекламній мережі. Головний офіс MGID зареєстрований в США, в Україні вона працює як ПП «МГІД-Україна». Також є підрозділи у В’єтнамі, Росії та Індії.

Обшук в київській філії тривав з 11:00 27 лютого до 3:40 28 лютого. Підставою стало рішення Печерського суду, яке видали ще 17 лютого, але на момент написання новини не опублікували в судовому реєстрі.

У рішенні повідомляється, що підстава для обшуку — «фінансування злочинних сайтів». У документі не вказані конкретні суми або адреси таких ресурсів, список постраждалих та інші деталі злочину. За версією слідства:

  • MGID — посередник між рекламодавцями і власниками сайтів.
  • Адміністратори онлайн-кінотеатрів розміщували на сайтах рекламу від MGID, а потім отримували за це гроші. Таким чином MGID фінансує злочинну діяльність.
  • Оплату надсилали на електронні гаманці.
  • Зокрема, згадується використання платіжної системи WebMoney Transfer, забороненої в Україні.
  • Правоохоронці виявили WebMoney-гаманець, що діє з 2011 року, на який приймали гроші від рекламодавців за розміщення на піратських ресурсах. З нього ж платили власникам онлайн-кінотеатрів. За час обшуку правоохоронці вилучили з офісу MGID документи, близько 300 комп’ютерів (з моніторами), компанія також заявляє про злом сейфів і крадіжці особистих коштів співробітників і благодійних зборів. Крім того, обшук провели у квартирі гендиректора компанії Сергія Денисенка. При цьому правоохоронці перешкоджали відеофіксації того, що відбувається.

У публікації Кіберполіції вказують, що зараз триває слідство за ч.3 ст. 176 КК — порушення авторського права і суміжних прав. Повідомляється, що кінотеатри, на яких розміщувалася реклама, в тому числі показували і контент українських медіа-груп — наприклад, «1 + 1» оцінює втрати в «мільйони гривень». Фігурантам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Позиція компанії

У MGID заперечують порушення українського законодавства і причетність до діяльності нелегальних сайтів. Компанія засуджує проведення обшуків і вважає їх безпідставними.

Організацію і проведення неправомірних обшуків в нашому офісі та квартирі гендиректора ми вважаємо неготовністю чи небажанням нової влади захищати від тиску правоохоронців великих платників податків та інвесторів, які забезпечують стабільні надходження в бюджет і дотримуються законності та прозорих правил ведення бізнесу в Україні. Озброєні люди в балаклавах в офісі міжнародної IT-компанії — це смерть інвестиційного клімату, а не кроки по залученню $ 50 млрд інвестицій.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЗМІ пишуть, що Білл Гейтс купив екояхту Aqua за $ 644 млн. Виробник це спростовує

Компанія продовжує діяльність в операційному режимі. [via ain]